środa, maja 14, 2014

"5 języków miłości" - Gary ChapmanAutor: Gary Chapman
Tytuł: "5 języków miłości"
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 304


"Jakaś część naszej natury woła o miłość do innego człowieka. Osamotnienie niszczy naszą psychikę ludzką. Dlatego odosobnienie  jest uznawane  za najokrutniejszy rodzaj kary. Podstawą istnienia gatunku ludzkiego jest potrzeba intymności i bycia kochanym."

Co jakiś czas dochodzą do mnie informacje, w których głównym przesłaniem jest słowo rozwód. Są to nie tylko przytłaczające statystyki Urzędów Stanu Cywilnego, ale również wiadomości od znajomych. Często zastanawiam się co jest tego powodem? Niezgodność charakterów, pieniądze, teściowie? Dlaczego ludzie nie próbują walczyć o miłość, która kiedyś ich połączyła? Z odpowiedzią na te pytania przyszła książka "5 języków miłości", której autorem jest doradca małżeński z 45-letnim stażem małżeńskim.

Poradnik mówi czytelnikowi o tym, iż powodem rozpadu nie tylko małżeństw ale i wszystkich par jest następująca przyczyna: zastosowanie różnych języków miłości, które nie są zrozumiałe dla partnera. Dlatego też autor wyróżnił pięć języków miłości, czyli pożądanych przez nas samych sposobów na okazywanie miłości i czułości nie tylko względem partnera ale i całej rodziny.

1) wyrażenia afirmatywne czyli słowa uznania
2) dobry czas to taki, który spędzamy razem
3) przyjmowanie podarunków nie tylko takich o dużej wartości materialnej
4) drobne przysługi czyli obowiązki domowe i inne prace na rzecz dobra rodziny
5) dotyk czyli kontakt fizyczny

Poznanie języka miłości występującego między partnerami jest kluczowe do szczęśliwego i owocnego wspólnego życia. Książka ułatwia nam tą sprawę, albowiem pomaga dowiedzieć się, jakimi językami mówi się w konkretnej rodzinie. Egzemplarz bardzo mi przypadł do gustu, ponieważ autor nie teoretyzuje/fantazjuje tylko przedstawia autentyczne przykłady z życia par, którym pomógł. Poradnik jest doskonałym egzemplarzem dla każdego singla, pary, małżeństwa czy rodziny. Sądzę, że pozwoli nie tylko podsycić ogień miłości w związku, a nawet wyprowadzić nie jedną parę z kryzysu. Wystarczy tylko przestudiować książkę, zapisać najważniejsze refleksje czy uwagi i zastosować je z swoim życiu.

Książkę przeczytałam błyskawicznie, a w trakcie jej czytania zapisałam sobie wiele fajnych inspiracji, którymi mogę zaskoczyć mojego męża. Na pewno często będę do niej wracać. Ostatnio zastanawiałam się, jak mogę wykorzystać pomadkę, której kolor niezbyt przypadł mi do gustu. Dzięki tej książce już wiem - wykorzystam ją do pisania na lustrze miłosnych wiadomości dla mojego męża! :)

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Esprit.

6 komentarzy:

 1. Okładka jest cudna. Lubię patrzeć na miłość dwojga osób, a tutaj ewidentnie widać uczucie. Co prawda za poradnikami nie przepadam, ale skoro ty jesteś z niego zadowolona, to może faktycznie warto dać mu szansę..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie warto dać mu szansę.
   Faktycznie, zapomniałam napisać kilka słów o okładce, ale jest ona taka ładna że komentować chyba nie trzeba :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Tak, warto poświecić jej jeden wieczór bo przyniesie wiele pozytywnych efektów i emocji :)

   Usuń
 3. Jestem ciekawa, czy te porady są rzeczywiście skuteczne. Wypróbuj i napisz jaki jest efekt ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger