wtorek, października 28, 2014

Wacław Kisiel - Dorohinicki - "Fundamenty kariery. Strategiczne poszukiwanie i zdobywanie pracy"Tytuł: "Fundamenty kariery. Strategiczne poszukiwanie i zdobywanie pracy"
Autor: Wacław Kisiel - Dorohinicki
Rok wydania: 2014 
Ilość stron: 176


Obecny rynek pracy nie jest przyjazny dla poszukujących zatrudnienia. Wysokie wymagania pracodawców, powstawanie nowych zawodów, brak wiary we własne możliwości oraz schematyczne myślenie to tylko jedne z przyczyn pozostawania bez pracy. Aby mieć etat w kieszeni, nie wystarczą dobre chęci i posiadanie minimalnych umiejętności. Aby znaleźć pracę, należy prawidłowo wybrać drogę oraz odpowiednio ją zaplanować, aby przyniosła pożądane efekty.

Autor książki - Wacław Kisiel - Dorohinicki to certyfikowany trener kadr, licencjonowany doradca zawodowy. Jako trener współpracuje w wieloma firmami szkoleniowo - doradczymi, specjalizując się w tematyce pracy, rozwoju kompetencji interpersonalnych oraz wsparcia sprzedaży i zarządzania.

Niniejszy egzemplarz to bogaty przewodnik dotyczący poszukiwania zatrudnienia i zmiany pracy pod kątem myślenia strategicznego. Jest to nowe podejście do tematu, jednakże bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach, kiedy budowanie przewagi konkurencyjnej dotyczy nie tylko przedsiębiorstw, ale również kandydatów do pracy. Autor zapewnia, iż precyzyjny plan, jasno postawiony cel, pomysł na siebie oraz konsekwencja i działania przekładają się na oczekiwane rezultaty. Wacław Kisiel - Dorohinicki podpowiada odbiorcy kilka możliwości działania. Optymalną drogę należy wybrać samemu, dostosowując ją do swoich kwalifikacji, umiejętności, wcześniejszych niepowodzeń, dostępnych ofert pracy oraz...konkurencji jaką mamy na rynku pracy.

"Na naszą karierę wpływ mają:
  1. czynniki genetyczne i zdolności specjalne
  2. warunki środowiskowe i przypadkowe zdarzenia
  3. indywidualne doświadczenia uczenia się
  4. umiejętność realizacji zadań."
Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła kreatywnym podejściem do tematu, specjalistyczną wiedzą jaką podzielił się autor z czytelnikami oraz zaangażowaniem. Już od pierwszej strony poradnika poczułam się wyjątkowo - treść książki traktuje czytelnika indywidualnie, nie masowo. Wacław Kisiel - Dorohinicki niewątpliwie włożył w napisanie książki wiele czasu, energii ale też i uśmiechu. Studiując ten egzemplarz czułam się jak na szkoleniu - całość wzbogacona jest licznymi testami i ćwiczeniami, które niewątpliwie pozwalają na lepsze zrozumienie tematu, przyswojenie podawanej wiedzy, a także jej pogłębienie. Wiele rysunków, tabel, schematów pozwala zobrazować w umyśle adresata wiadomości jednocześnie zachęcając go do umysłowego wysiłku -  stopniowego tworzenia planu strategicznego podejścia do zdobywania zatrudnienia.

Publikacja warta jest zapoznania się z nią. Gwarantuję, że czyta się ją bardzo szybko. Polecam tę książką każdemu kto myśli o zmianie pracy - nauczy Was innowacyjnego podejścia do rynku pracy, a także pozwoli docenić swoje walory. W szczególności egzemplarz polecam osobom pozostającym bez pracy - z pewnością uzmysłowi on błędy jakie popełniacie szukając pracy, pozwoli wybrać strategię działania, odkryć kluczowe kompetencje, wzmocnić motywację oraz podpowie jak wykorzystać własny potencjał i posiadane zasoby.

Jakie jest Wasze podejście do tego rodzaju poradników?

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu OnePress.

1 komentarz:

  1. Ja często zaglądam do poradników. Czasami dowiaduje się z nich naprawdę ciekawych rzeczy. Z chęcią więc przeczytam.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger