poniedziałek, listopada 17, 2014

"Ci, którzy wrócili z zaświatów" - Antonio SocciTytuł: "Ci, którzy wrócili z zaświatów"
Autor: Antonio Socci
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 301


Zapewne nie jeden z nas zastanawiał się kiedyś czy istnieje życie po śmierci. Co się dzieje z duszą człowieka? Jak rzeczywiście wygląda niebo, czyściec czy piekło? Jak będziemy się czuć w chwili śmierci albo... czy w ogóle będziemy cokolwiek czuć ?! Na te i inne pytania dotyczące życia pozagrobowego uzyskacie z książki, którą dzisiaj chciałam Wam opisać.

Antonio Socci to kontrowersyjny włoski dziennikarz oraz publicysta religijny. Powieść ta powstała za sprawą jego córki, która mając dwadzieścia cztery lata zapadła w śpiączkę. Jej serce zatrzymało się na ponad godzinę (co jest uznawane za śmierć kliniczną), po czym zaczęło bić ponownie. Lekarze tę sytuację uznali za cud. Wydarzenie to jest wręcz nieprawdopodobne, w związku z tym cieszy się sporym zainteresowaniem. To tragedia rodzinna rozpoczęła dziennikarskie śledztwo autora dotyczące badań nad zjawiskami z pogranicza śmierci.

Antonio Socci w swojej książce opisuje przypadki kilku osób, u których lekarze stwierdzili ustanie czynności życiowych, po czym osoby te wróciły do ziemskiego życia. Autor wnikliwie opisuje uczucia, bada poza cielesne doświadczenia oraz to, co widziały i jaką drogę przebyły poszczególne osoby. "Piękne było to, że podczas gdy moje ciało pozostawało tam zwęglone, ja w tej samej chwili znalazłam się w przepięknym białym tunelu światła, wspaniałego światła, które napełniało mnie radością, pokojem i szczęściem; nie potrafię odnaleźć słów, żeby opisać wielkość tamtej chwili. To była prawdziwa ekstaza".

Dziennikarz w swojej powieści rozprawia się z NDE, tj. "doświadczenie bliskie śmierci". Analizuje on przypadki wielu osób które przeżyły ten stan od czasów Chrystusa, aż po dzień dzisiejszy. Co ciekawe - Socci pisze, że wiele znanych osobistości figuruje w statystykach NDE, min. Elizabeth Tylor czy Shaoron Stone. Twórca książki nie tylko dotarł do osób, które miały okazję "z góry" obserwować swoje ciało, ale także spisał na kartach książki wspomnienia ludzi, przed którymi otworzyły się bramy nieba, czyśćca oraz piekła.

Nie sądziłam, że książka o tematyce religijnej może mnie tak wciągnąć. Z ogromną ciekawością czytałam każde kolejne wspomnienie osób, które przeżyły śmierć kliniczną i widziały "coś więcej" aniżeli przeciętny człowiek. Publicysta podkreśla, iż takich osób jest bardzo dużo (nawet wśród nas). Jeszcze do niedawna tacy ludzie byli całkowicie ignorowani przez medycynę. Jednakże lekarze coraz częściej wyrażają zainteresowanie takimi przypadkami. Uwierzcie, że ten egzemplarz książki daje do myślenia oraz sprawia, że człowiek choć na moment zwolni to szalone tempo życia i zastanowi się nas sensem swojego istnienia.

Na sam koniec muszę napisać o tym, że wydawnictwo Esprit po raz kolejny spisało się na medal w kwestii publikacji książki. Piękna okładka oraz wydana z najwyższą starannością każda poszczególna strona robi wrażenie w momencie pierwszego kontaktu z książką. To wspaniały pomysł na prezent w związku z zbliżającymi się świętami.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Esprit.

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie książki, i tę z chęcią bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wierzę w życie pozagrobowe, więc takie książki zawsze mnie interesują. Chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam autora "Caterina" cudowna książka, tę też koniecznie muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się interesująco, życie pozagrobowe to ważny temat, który zawsze mnie pasjonował, więc książkę chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniecznie muszę przeczytać tą książkę! Wydaje się naprawde ciekawa! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam już książkę poruszającą tę tematykę ( "Dowód. Prawdziwa historia..." Eben Alexander) dlatego z ciekawości kiedyś przeczytam również publikację Antonio Socci

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger