sobota, października 10, 2015

Joanna Opiat - Bojarska - "Słodkich snów, Anno"


Autor: Joanna Opiat - Bojarska
Tytuł: "Słodkich snów, Anno"
Ilość stron: 392
Rok wydania: 2014


Z twórczością Joanny Opiat - Bojarskiej spotkałam się już jakiś czas temu, czytając "Gdzie jesteś, Leno?". Książka ta wyjątkowo trafiła w mój gust, dlatego w moje ręce trafiło kolejne dzieło autorki. I tym razem powieść mnie zadowoliła oraz spełniła moje oczekiwania na tyle mocno, iż z pewnością w przyszłości sięgnę to kolejny egzemplarz pani Joanny.

Anna Rogozińska, główna bohaterka powieści to młoda i wyjątkowo ambitna dziennikarka ogólnopolskiej stacji telewizyjnej. Pewnego dnia trafia ona na trop afery lekarskiej, w którą postanowiła się wgłębić. Rozwiązanie zagadki miałoby dać jej wielką sławę oraz karierę znanej dziennikarki. Bohaterka została wciągnięta w szaloną grę, gdzie będzie musiała zmierzyć się z trzema trupami (których na pierwszy rzut oka nic nie łączy), katastrofą kolejową oraz własną przeszłością.

Joanna Opiat - Bojarska wykreowała niesamowicie realną postać głównej bohaterki Anny Rogozińskiej, która wyraźnie gra swoją rolę na każdej karcie powieści. Zewnętrznie to silna kobieta, która boryka się z przeciwnościami losu, problemami zarówno pod kątem prywatnym i zawodowym, jednak w rzeczywistości to delikatna i krucha kobieta. Posiada ona nad wyraz troskliwych rodziców, którzy wręcz chorobliwie się o nią martwią. Co więcej - dziennikarka jak każda inna kobieta zmaga się z kłopotami sercowymi, szuka magicznych rozwiązań oraz tej jedynej miłości, która jest tuż obok. 

Intryga kryminalna bardzo mile mnie zaskoczyła. Autorka od samego początku powolutku podsuwa czytelnikowi nowe poszlaki, a następnie umiejętnie nimi żongluje. Łączy z pozoru niczym nie powiązane fakty i wydarzenia, starając się osiągnąć zamierzony cel. Dzięki temu z każdym kolejnym rozdziałem powieść nabiera kształtów. Na plus zasługuje korespondencja Anny z mordercą - "Bezdennym kapelusznikiem". 

"Gdzie jesteś Anno?" to moim zdaniem powieść obyczajowa, czy psychologiczna z elementami kryminalnymi. Nie znajdziecie tutaj krwawych opisów zbrodni, ale ciekawe studium człowieka. Z twórczości autorki cenię sobie wiele elementów, ale chciałabym tutaj wyróżnić umiejętność nawiązania relacji z czytelnikiem, wciągnięcie go w całą akcję, oraz prowadzenie z nim swojego rodzaju 'dialogu'. Bardzo ciekawy i wciągający egzemplarz.

7 komentarzy:

 1. Książkę czytałam i bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęciłaś i wpisują ją na moją listę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się i będę czekać na Twoją opinię :)

   Usuń
 3. Sama intryga kryminalna wydaje się być godna uwagi. Poza tym, okładka jest tak śliczna, że bardzo mocno mnie kusi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie spodziewałam się, że to aż taka interesująca książka, w takim razie chętnie po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie ogromnie ciekawi "Koneser" tej autorki. Muszę się w końcu zaopatrzyć w egzemplarz i zabrać za lekturę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger