sobota, kwietnia 08, 2017

Kapitan Nauka - Gra LOTTO Zwierzęta 2+
Kapitan Nauka to edukacyjna seria, która oferuje swoim odbiorcom książeczki, gry i zagadki mające na celu edukację milusińskich poprzez twórczą rozrywkę. Gra LOTTO Zwierzęta 2+ zgodnie z wytycznymi producenta przeznaczona jest dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Jednak rzadko kiedy trzymam się takowych wytycznych i dzięki temu produkt trafił do nas, jak synek miał 13 miesięcy. Gra od początku cieszy się dużym zainteresowaniem mojego synka, ponieważ jej głównymi bohaterami są zwierzęta. Mija już drugi tydzień "testów", a popularność owej gry nie maleje. Wręcz przeciwnie - maluszek już zdaje sobie sprawę z tego, co za chwilę będziemy robić kiedy otwieram kartonowe opakowanie. Siada wtedy na swoim krzesełku i czeka, aż zacznę rozkładać żetony.


W pudełku znajdziemy 6 plansz i 36 żetonów. Dołączona jest również instrukcja na której są opisane cztery warianty gry. Wszystkie te elementy (oprócz instrukcji) wykonane są z grubej tektury i na pewno będą długo służyły. Zdecydowanie na plus jest kolorystyka i ilustracje - zwierzęta są kreatywnie i zabawnie przedstawione, dzięki czemu na twarzy maluszków możemy zobaczyć radosny uśmiech. Całość zapakowana jest w ładne kartonowe pudełko z grubym sznurkiem, który spełnia funkcję uchwytu. Dzięki temu  zawsze możemy zabrać produkt ze sobą. Produkt jest bardzo wytrzymały, ponieważ ostatnio zabrałam go na rodzinną imprezę, gdzie bawiło się nim sześć rozbrykanych maluszków i po zabawie gra pozostała w nienaruszonym stanie. Estetyczne opakowanie z ciekawą zawartością będzie świetnym pomysłem na prezent dla najmłodszych. Kapitan Nauka - Gra LOTTO Zwierzęta 2+ przeznaczona jest dla najmłodszych graczy, jednak dzięki wprowadzeniu do produktu wielu wariantów gry, bawić się razem z nią mogą również kilkulatki. Główną zasadą tej rozgrywki jest dopasowanie żetonów do odpowiedniego miejsca na konkretnej planszy. Tak jak pisałam wcześniej - gra ta ma cztery warianty, każdy o różnym stopniu trudności który można modyfikować odpowiednio do wieku czy umiejętności dzieci.


Zapytacie zapewne w jaki sposób wykorzystuję tę grę do zabawy z trzynastomiesięcznym dzieckiem? Przez pierwsze dni codziennie zapoznawaliśmy się z jednym zestawem (1 plansza + 6 żetonów). Uwierzcie mi, że dla takiego dziecka to nie był żaden problem zapamiętać 6 zwierząt w ciągu jednego dnia tym bardziej, iż większość z nich już znał. Kolejne dni polegały na powtórce zwierząt plus próba dopasowania zwierzątka do tego samego zwierzątka na planszy. Jestem zaskoczona, ale mój syn doskonale sobie radzi! 

5 komentarzy:

 1. Wydaje się być fajna :). U mnie jeszcze za wcześnie na takie gry (w ogóle na jakiekolwiek) bo mały człowiek dopiero rośnie w brzuszku, ale pewnie w swoim czasie ta gra zagości i u nas w domu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej grze, ale w tym temacie to ja w ogóle jestem zacofana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kapitan Nauka ma świetne rzeczy dla dzieci! Z grami dla maluchów nie miałam jeszcze do czynienia, ale to kwestia czasu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna gra dla dzieciaczków! Nauka przez zabawę - ekstra! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna gra, widać że się podoba ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger