piątek, lutego 17, 2012

Ewa Stec - "Klub Matek Swatek. Operacja Londyn"Tytuł: "Klub Matek Swatek. Operacja Londyn"
Autor: Ewa Stec
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2011
Liczna stron: 378
Ocena: 5/6Był zimny, wietrzny grudniowy piątek. W pracy czas bardzo mi się dłużył jak to przed weekendem bywa. W naszym lokalnym radiu prezentowali nową książkę, którą można było zdobyć wysyłając smsa. Bez nadziei na cień szczęścia wysłałam smsa i za chwilę otrzymałam telefon zwrotny z prośbą o adres na który radio ma wysłać książkę. I tak oto trafiła w moje ręce prezentowana dzisiaj książka.

Przyznam szczerze, iż autorka była mi absolutnie nieznana. Pierwsze co robię w przypadku kiedy trzymam w rękach tajemnicza książkę to otwieram laptopa i daję nura do internetu. Tam też okazało się że książka jest kontynuacją pierwszej części książki - "Klub Matek Swatek", która została bardzo wysokie recenzje. Autorka pozycji po raz pierwszy zadebiutowała w 2009 roku powieścią - "Romans z trupem w tle". Prezentowana dzisiaj książka jest już czwartą pozycją w dorobku autorki.

Klub Matek Swatek to prężnie działająca krakowski klub. Jego zadaniem jest pomoc ludziom w szukaniu swojej drugiej połówki. Pewnego dnia bohaterki książki dostają zlecenie. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że misja ma zostać wykonana w Londynie. Początkowo bohaterki mają wątpliwości co do wyjazdy do innego kraju, jednak wysoka premia zdesperowanej i rozhisteryzowanej kobiety skutecznie zwalnia ich z tego problemu. Tak więc misją KMS jest wyswatanie córki zleceniodawczyni - Alicji z Igorem.Na miejscu okazało się że serce Alicji jest zajęte przez seksownego Archibala. Klubowiczki stoją przed nie lada wyzwaniem, albowiem sprawy skomplikowały się na tyle, iż same one same uległy urokowi miłości. Co z tego wyniknie? Musicie zajrzeć do książki.

Od pierwszej strony tej książki zachwycałam się prostym i naturalnym stylem pisania autorki. Jednak najbardziej zauroczył mnie humor i dowcipkowanie Pani Ewy Stec. Chętnie będę wracać do tej pozycji kiedy będę miała gorszy humor. Książkę czyta się przyjemnie, albowiem rozdziały są dość krótkie co pozwala na chwilę wytchnienia po dość wartkiej akcji. Książkę mogę polecić zarówno nastolatkom jak i kobietom w podeszłym wieku które chcą na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

Karolina

6 komentarzy:

 1. Pierwsza część pochłonęłam w dwa dni. Rewelacyjna była moim zdaniem. Tę też niedługo mam zamiar przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałam pierwszej części, ale jeżeli tylko będziesz miała okazję przeczytać tę cześć to gorąco polecam ;]

   Usuń
 2. Trza zrobić kolejną wymiankę słońce:D Wiesz ile książek mój tata kupiła gdy ja musiałam się uczyć?! Skandal!:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie nie nie. Żadnej wymiany przynajmniej do października. Ja Ci książki dam, ale od Ciebie nie przyjmę żadnej. Nie mam kiedy czytać !!

   Usuń
 3. Humoru w tej książce nie brakuje, mnie ubawiła ta powieść :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, bo ja przy niej też świetnie się bawiłam. Podobno ma być wydana trzecie część więc już na nią czekam ;))

   Usuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger