niedziela, kwietnia 08, 2012

Kerrelyn Sparks "Sekretne życie wampira"


Tytuł: "Sekretne życie wampira"
Autor: Kerrelyn Sparks
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 365
Ocena: 5/6


Jak książka o wampirach "Radleyowie" byłą przyjemna tak "Sekretne życie wampira" było bardzo żywa, dużo się działo, wiele uczuć przepływało podczas czytania i na prawdę wciągnęła mnie ta książka, choć do książek o wampirach podchodziłam dość sceptycznie.

Jack z krwi i kości jest wampirem, nie był nim z urodzenia, a został przemieniony, co jednak nie zmienia faktu, że jest strasznie przystojny (wg oceny bohaterki). Jack będąc wampirem żyje tylko w nocy, a w dzień zapada w śmiertelny sen, a słońce jest jego śmiertelnym wrogiem.

Niby typowy wieczór kawalerski w hotelu, gdzie jednak zabawa zaczęła się robić zbyt głośna i wezwano policję, tylko jak się okazuje wampirza moc nie działa na Larę, a wyjaśnienia, że nikt nie został ranny nic nie dają. Następnego dnia Lara wraca by dowiedzieć się czegoś o Jacku, ale wszyscy w hotelu twierdzą, że tamten pokój był wczoraj pusty ... . W gazecie wyszukała wszystkie szkockie śluby i ... wybrała się na nie. Na trzecim odnalazła Jack'a jednak za wiele się nie dowiedziała, a jej ciekawość wręcz rosła. Kilka dni później Lara jest w kłopotach, a na ratunek zjawia się Jack, gdyby nie on mogło by być źle, a tak ... Lara dostała pochwałę, bo reszcie ludzi została wyczyszczona pamięć. Jak? Kim jest Jack? Tego próbuje się dowiedzieć Lara ... w między czasie jej przyjaciółka znajduje dziewczynę której również została wyczyszczona pamięć, kobiety podejrzewają Jacka, ale okazuje się, że jest więcej takich jak ... On, ale on jest dobry a istnieją też ci źli ... , którzy porywają piękne, młode, rudowłose kobiety, czyszczą pamięć i tworzą z nich swoich poddanych oraz marionetki, którymi się pożywiają. Czy Jackowi uda się uratować studentki, a przede wszystkim swoją ukochaną Larę? Czy ich miłość przetrwa?

Polecam książkę, jest wciągająca, napisana prostym językiem. Niby prosta a jaka ciekawa!


Paulina

9 komentarzy:

 1. Widzę że to ciekawa pozycja i warto się z nią zapoznać ;)

  Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Już kilka części tej serii za mną, p tę na pewno też sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej omijam powieści wampirze, tę raczej również sobie odpuszczę ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Może kiedyś, w dalekiej przyszłości...

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli uda mi się do niej gdziekolwiek dobrać napewno przeczytam :3

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj tak czytałam ;D Podobała mi się ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi ciekawie. Poszukam jej :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z reguły omijam powieści osnute tematem wampirów, mam po prostu wrażenie, że napisano już o nich wszystko. Ale jeśli bym jakoś dostała w swoje łapki, to chętnie bym przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiada się naprawdę ciekawie, postaram się zdobyć tę kisążkę :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger