wtorek, lipca 24, 2012

Heather Graham - "Wyspa"


Tytuł: „Wyspa”
Autor: Heather Graham
Wydawnictwo: Mira
Rok wydania: 2008
Liczba stron: 384
Ocena: 5/6

Chyba znalazłam autorkę, którą warto polubić … .
To miał być relaksujący weekend na wyspie, Beth wraz z bratem (Ben) jego córką i jej koleżanką wybierają się jachtem na wyspę pod namiot. Jednak myśl o relaksie ulatnia się podczas spaceru Beth z dziewczynkami, gdy to znajdują czaszkę, w tej samej chwili kobiecie przypomina się historia o zaginionym starszym małżeństwie, których ostatni raz widziano właśnie na tej wyspie. Jej niepokój wzrasta wraz ze spotkaniem przystojnego nieznajomego, Beth jest przerażona, natomiast dziewczynki podekscytowane. Gdy Ben dowiaduje się o zaistniałej sytuacji stwierdza, że siostra ma paranoję.
Wieczorem przystojny nieznajomy Keith wraz z kolegami organizują ognisko dla obecnych  na wyspie. Jednakże ognisko to ma swój cel, gdyż każdy z przebywających na wyspie staje się podejrzany … .
Mogłabym napisać więcej aczkolwiek jest tu tyle ciekawych wątków, akcji, romantyzmu, że szkoda to wszystko ujawnić.
Wspaniałą historia, a zarazem wielka zagadka. Kim naprawdę jest Keith, co ukrywa, co jest prawdą a co kłamstwem, kto jest tym złym a kto jest po dobrej stronie … .
„Wyspa” łączy w sobie fascynującą powieść przygodową, dobrą sensację, a także wątek romantyczny.
Książkę czyta się wręcz jednym tchem, w dodatku świetna lektura na wakacje.

* * *
Oj narobiło się nam troszkę zaległości przyznaję, ale niestety czas ucieka strasznie. Ja to tam jeszcze bo przyznaję troszkę leniuchuję, czas na czytanie znajduję, ale w międzyczasie był ArtJarmark (zapraszam na relację w Galerii Inspiracji), panieński koleżanki, jak i teraz ślub ... a do tego wszystkiego muszę dokończyć kilka zamówień ... oj,oj, a czas goni :) A do tego muszę wykonać dwie wyjątkowe kartki ślubne! Za to Karolina ma na prawdę masę spraw na głowie ... w końcu za niedługo jej wielki dzień :)

4 komentarze:

 1. Wydaje się ciekawa, ale za dużo książek tego gatunku nie czytam, więc się jeszcze zastanowię.

  OdpowiedzUsuń
 2. książkę przeczytam, jeśli tylko wpadnie mi w ręce - fabuła wydaje się być wystarczająco ciekawa, abym dała jej szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio strasznie polubiłam takie książki, więc i po tę muszę sięgnąć ;]
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ochotę na książki tej autorki :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger