czwartek, lipca 26, 2012

Anne Stuart - "Czarny lód"

Tytuł: "Czarny lód"
Autor: Anne Stuart
Wydawnictwo: Mira
Rok wydania: 2007
Liczba stron: 384
Ocena: 5/6

Jakiś czas temu czytałam inną książkę tej autorki mianowicie "Błękit zimny jak lód" i wtedy o tej książce pisałam tak: "Powieść jest idealnym połączeniem kryminału z gorącym romansem. Na każdej stronie coś się dzieje, a akcja wręcz wrze" i także o tej książce "Czarny lód" mogę napisać to samo, aczkolwiek z końca powieści można wysnuć wniosek iż jest to wcześniejsza część, gdzie rządy Komitetu były surowsze, nie można było odejść z działalności, jak i ... się zakochać, zwłaszcza w kobiecie, która znalazła się w złym miejscu o złym czasie ... .
Książki autorki mają jakby swój określony plan, i mimo iż widać podobieństwa, każda z nich się diametralnie różni, wciągają i zachęcają do czytania.
Chloe od dwóch lat mieszka w Paryżu, wiele rzezy robi na przekór innym, jest tłumaczką, aczkolwiek niezbyt dobrze się jej powodzi dlatego dzieli małe mieszkanko z koleżanką i to także owa koleżanka, niezbyt rozgarnięta 'ślicznotka' wysyłając ją do pracy, którą od czasu do czasu sobie brała - pakuje ją w niezłe tarapaty. Chloe, zna wiele jezyków i dzięki tej zdolności dowiaduje się prawdy kim są ci ludzie ... a są bardzo niebezpieczni. Wśród zgromadzonych znajduje się Bastian zastanawiający się kim jest ta młoda dama, czy przysłano ją by go zabiła, czy jest kolejnym szpiegiem ... a może jest całkiem niewinna, znalazła się po prostu w złym miejscu ... . Ryzykuje swoją przykrywkę i ratuje jej życie, jednak między tymi nieznajomymi coś iskrzy ... .
Gorąca powieść pełna akcji, romantyzmu, spisku ... i niezapomnianych wrażeń.

5 komentarzy:

 1. Sama o tej książce mogę powiedzieć że to bardziej romans z kryminałem w tle niż ich połączenie

  OdpowiedzUsuń
 2. pierwsze o niej słyszę, a zapowiada się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również nie słyszałam ani o książce, ani o autorce, ale brzmi całkiem nieźle :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też pierwsze słyszę, ale pozycja wydaje się ciekawa ;]
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger