piątek, września 14, 2012

Jo Nesbo - Pancerne serce

Tytuł: Pancerne serce
Autor: Jo Nesbo
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania: 2009
Liczba tron: 532
Ocena: 6/6

Nie wiem czy komuś wpadła już w ręce książka tego autora, ale ja osobiście polecam (tak nawiasem mówiąc Karolinie także przypadła do gustu jak i ... jej mężowi co książek nie czyta :) ).
Seria jego książek mnie wciągnęła, ciągła seria zagadek, która wydaje się z pozoru prosta, nagle staje się zagmatwana i skomplikowana, że ja w pewnym momencie przestałam się zastanawiać kto jest tym seryjnym zabójcą, chcąc już dotrzeć do końca i dowiedzieć się ... . No nie ukrywam, że autor nieźle wyprowadził mnie w pole, aczkolwiek dobrze, że nie wszystkie książki są tak przewidywalne.
Harry Hole po złapaniu "Bałwana" także seryjnego zabójcy który chciał zamordować jego najbliższych zniknął w Hongkongu, jego życie potoczyło się w niezbyt dobrym kierunku ... lecz pewnego dnia zostaje odnaleziony przez młodą policjantkę Kaję, która sprowadza go do Oslo, gdyż tam pojawił się nowy seryjny zabójca, a on po poprzedniej sprawie stał się specjalistą w takich sprawach. Wiele ma argumentów przeciw jednak podejmuje się prywatnego i tajnego śledztwa, jednak wśród jego grupy licząc 3 osoby w tym jego jest przeciek do KRIPOS. Pomiędzy Oddziałem Zabójstw jak i KRIPOS (oddział policji) trwa wojna o pierwszeństwo do badania spraw poważnych i skomplikowanych zabójstw jak właśnie ta ... . Tajna misja niestety się nie powiodła ... tak więc Harry z przebiegłością trafia do oddziału KRIPOS i ich szeregu stara się rozwiązać sprawę ... .
Pełna napięcia, tajemniczości, przygód oraz emocji tych dobrych, jak i złych, bo jak to możliwe, że giną wszyscy ludzie, którzy jednego dnia znajdowali się w schronisku w Havasshytta ... i przede wszystkim dlaczego?  Co kierują zabójcą, tylko kto nim w końcu jest? Ten co szantażuje, czy ten co zabija? Tylko jaki jest tak na prawdę motyw? By o tym wszystkim się przekonać polecam gorąco do przeczytania. Ja ją pochłonęłam w trymiga!


Mam nadzieję, że wybaczycie nam tą ciszę, aczkolwiek wiele się działo w ostatnim czasie w końcu Karolina musiała się przygotować do swojego pięknego Ślubu, potem Młodzi musieli sobie odpocząć, i w końcu dokończyć urządzanie mieszkania jak i powrócić do pracy :) Ja także nie leniuchowałam ponieważ też niejako pomagałam przy ich pięknym dniu, wykonując albumy dla ich rodziców w ramach podziękowań, album narzeczeński, 3 kartki, album z panieńskiego ... no troszkę się tego nazbierało co oczywiście możecie obejrzeć w Galerii Inspiracji, no i potem ja także wyjechałam odpocząć, a potem ... no cóż rozpoczęłam pracę w przedszkolu, i dopiero się przyzwyczajam do nowego trybu życia.

9 komentarzy:

 1. Już sama okładka odbiera mi chęć na lekturę tej książki.
  Witamy z powrotem!

  OdpowiedzUsuń
 2. nie znam autora, ale widzę, że warto mu się przyjrzeć bliżej

  OdpowiedzUsuń
 3. Niedawno kupiłam 2 książki tego autora w prezencie... i nie mogę się już doczekać aż wpadną w moje ręce! Podobno super!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. widziałąm kilka jego ksiązek w księgarni ale jakoś okładki mnie nie skusiły

  OdpowiedzUsuń
 5. O Nesbo ostatnio tyle się mówi, że muszę w końcu się zapoznać ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Musze w końcu przeczytać jakąś książkę tego autora:)

  OdpowiedzUsuń
 7. I ja również muszę sięgnąć ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie miałam jeszcze okazji przeczytać żadnej książki Jo Nesbo. Może ta będzie pierwsza :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam "Wybawiciela", który jest chyba wcześniejszą książką z cyklu Jo Nesbo i bardzo mi się podobał. Zamierzam poznać całą serię, więc i na "Pancerne serce" przyjdzie pora :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger