piątek, września 21, 2012

Jack Ketchum - "Potomstwo"

Tytuł: Potomstwo
Autor: Jack Ketchum
Wydawnictwo: Replika
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 285
Ocena: 4/6

Gdy zaczęłam czytać tą książkę, zaciekawiła mnie, wciągnęła ... aczkolwiek po pewnym czasie zaczęła mnie przerażać, gdyż strasznie krwawe zawiera opisy i to co pewni "ludzie" - choć nie wiem czy można ich nazwać "ludźmi", bo bardziej przypominają dzikusów kanibali -  robili innym ... jak masakrowali ich ciała, jakie tortury im zadawali ... .
Już po pierwszym morderstwie szeryf puka do drzwi emerytowanego szeryfa który już miał do czynienia 11 lat wcześniej z tym klanem i jak się wydawało zabili wszystkich ... a jednak nie, ktoś przeżył, stworzył nowy klan porywając dzieci, przetrzymując mężczyznę, którego wykorzystują by zapładniał kobiety by mogło rodzić dzieci ... (w sumie nawet trudno mówić o kobietach, bo najstarsza nie ma nawet 18 lat ... ). W międzyczasie także opisany jest fragment życia młodej rodziny, która dopiero się zadomawia w Dead River, a także ich przyjaciółki z synem, do których zmierza dawny mąż ... .
Jednak prawdziwa akcja zaczyna się rozgrywać, gdy młodzi policjanci zostali zabici, a 9 letni Luke chce uratować swoją mamę oraz jej przyjaciółkę ... .
Jak się losy toczą polecam przekonać się tym osobom które jednak lubię brutalność i krew w książkach. Ciężko było mi ocenić książkę, bo z jednej strony na prawdę była ciekawa i intrygująca, a zaś z drugiej strony przerażająca i krwawa, że się ją odkładało by odpocząć od tego wszystkiego.

4 komentarze:

 1. czytałam :) uwielbiam wszelką makabrę wylewającą się ze stron książek, dlatego chętnie sięgam po Ketchuma, Lee bądź Mastertona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę mam w planach, czytałam inne książki autora i chociaż mogą przypuszczać czego mam się spodziewać i tak pewnie na większość nie będę przygotowana

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam reklamację !! Myślałam że napiszesz coś więcej, zdradzisz szczegóły fabuły, wątków a ty tak krótko wszystko to opisałaś. Nie mniej jednak książka wydaje się baaardzo ciekawa i o dziwo - nie znam autorki...

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dłuższego czasu na nią poluję... :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger