sobota, września 22, 2012

Targi Książki Katowice 2012


Dwa tygodnie temu odbyły się w Katowicach II Targi Książki. Byłyśmy obie na pierwszej edycji, dlatego też nie mogło nas zabraknąć i tym razem. Tak na prawdę nie mogłyśmy się jakoś szczególnie przygotować do tego wydarzenia, bo jak doskonale widzicie - czasu mamy jak na lekarstwo. Jednak udało nam się wygospodarować chwilkę czasu w sobotnie przedpołudnie i odwiedziłyśmy Spodek.
Mówiąc szczerze - byłyśmy zawiedzione ilością wystawców, albowiem rok wcześniej program był dużo bardziej atrakcyjny, było również o wiele więcej wydawnictw. Miałyśmy wrażenie, iż targi książki były głównie skierowane dla dzieci, albowiem było multum wydawnictwo z książeczkami dla dzieci. Czy ktoś z naszych blogowych gości miał okazję być w tych dniach w Spodku? Pochwalcie się Waszymi opiniami.
Odwiedziłyśmy wiele stoisk i naturalnie, zaopatrzyłyśmy się w nowe nabytki. Paulina zakupiła trzy nowe książki (a się Wam nie pochwaliła !). Ja z kolei przygarnęłam dwie książeczki w atrakcyjnej cenie (na szczęście mąż mnie z nimi nie wygonił ;-)). I tak oto do mojej biblioteczki trafiły:

1. Anna Fryczkowska - "Kobieta bez twarzy"

2. Paul L. Maier - "Ślad życia, ślad śmierci"Mam ogromną chrapkę na pierwszą pozycję, albowiem czytałam na Waszych blogach wiele pozytywnych recenzji nie tylko na temat samej książki, ale również i jej autorki. Druga pozycja wprawdzie nie należy do mojego ulubionego gatunku, ale też z niecierpliwością czekam, aż po nią sięgnę ;)

Dodam też, iż powoli się rozkręcamy jeśli chodzi o nasz czytelnictwo. Mam nadzieję że lada dzień wrócimy do naszej blogowej aktywności. 
Udanego i owocnego weekendu :)

2 komentarze:

  1. Dlaczego do wszystkich większych imprez ja zawsze mam daleko...

    OdpowiedzUsuń
  2. z chęcią wybrałabym się na takie targi :) jednak wiecznie mi nie po drodze...
    a książki świetne, dużo czytałam o obu i jestem ciekawa Twoich recenzji :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger