wtorek, marca 26, 2013

"Niebieski kwiat wiary Wizje i proroctwa bł. Anny Katarzyny Emmerich" - Vincenzo Noja

 
Autor: Vincenzo Noja
Tytuł: "Niebieski kwiat wiary Wizje i proroctwa bł. Anny Katarzyny Emmerich"
Wydawnictwo: Esprit
Rok wydania: 2013  
Liczba stron: 139  
Ocena: 4/6


Anna Katarzyna Emmerich to niemiecka mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka, która już za dziecka miewała wizje i objawienia. Wychowała się z ubogiej włoskiej rodzinie. Jeszcze jako nastolatka podjęła decyzję o tym, iż wstąpi do zakonu. Tak też została siostrą augustianką. Modlitwa była dla błogosławionej szczególnie ważna, dlatego też uważała ona, iż "kto chce być wysłuchany, musi modlić się z pokorą, ufnością, pasją i wytrwałością. Obok modlitwy bardzo ważne jest także przestrzeganie przekazań oraz prowadzenie pobożnego, chrześcijańskiego życia". W trakcie swojego życia miała wiele wizji i objawień dotyczących min. Życia Maryi, Męki Pańskiej, wielu świętych, życia pierwszych ludzi na ziemi czy też przyszłej wizji kościoła. Błogosławiona zmarła młodo, bo w wieku 50-ciu lat. W 2004 roku papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji jej osoby.

Autor książki pisze stylem poważnym i dostojnym. Miałam wrażenie, iż pisanie tej pozycji bibliograficznej sprawiało mu wiele radości. Opisuje on Annę Katarzynę Emmerlich jako niesamowicie wrażliwą osobę, skierowaną na cierpienie oraz krzywdę innych. Wielokrotnie w pozycji możemy przekonać się jak ważny dla niej był drugi człowiek. Każda osoba była dla niej wyjątkowa, szczególnie postać biedna i uboga.

Książkę czyta się lekko, z nutką refleksji. Pozwala ona czytelnikowi na chwilę zatrzymać się w pędzie tego szybkiego świata oraz przemyśleć sprawę świętości a tak ciężkich dla Kościoła czasach. Wizje błogosławionej z pewnością zaskoczą niejednego pobożnego i wytrwałego katolika. 
Dziękuję Pani Małgorzacie za przesłanie egzemplarza do recenzji.

1 komentarz:

  1. Bardzo interesująca publikacja. Zawsze mnie ciekawiło, jak to naprawdę jest z tymi wizjami. Czy faktycznie dane osoby miały taki niepowtarzalny dar, czy może to tylko swoiste urojenie. W każdym razie chce przeczytać "Niebieski kwiat wiary Wizje i proroctwa bł. Anny Katarzyny Emmerich".

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger