poniedziałek, lipca 08, 2013

"Próbowałam już wszystkiego. Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku". Isabelle Filliozat

 
Autor: Isabelle Filliozat
Tytuł:"Próbowałam już wszystkiego. Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku"
Wydawnictwo: Esprit
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 216
Ocena: 5/6
Wiele rodziców zadaje sobie pytania, dotyczące wychowania dziecka, na które bardzo często nie potrafią znaleźć odpowiedzi. "Dlaczego moje dziecka ma nocne koszmary?". "Dlaczego moje dziecko się buntuje?". "Dlaczego moje dziecko odmawia jedzenia?". To tylko trzy wybrane pytania z ogromnej puli. Na rynku jest wiele książek, opiewających w lepsze lub gorsze rady dla rodziców. Opisywana dzisiaj pozycja z pewności udzieli Wam odpowiedzi na te pytania a nawet więcej - da Wam wskazówki jak mądrze i skutecznie wychować swoje dziecko. 

Książka od samego początku zaskoczyła mnie pozytywnie błyskotliwszymi, mądrymi spostrzeżeniami, wskazówkami i tak pozostało do samego końca. Szalenie spodobało mi się podejście autorki do napisania tej książki - nie jest to monolog rodzica, który wychował już swoje dzieci i teraz chce udzielać rady innym. Jest to świetna pozycja, która przedstawia wiele prostych, codziennych sytuacji z perspektywy rodzica oraz z perspektywy dziecka. Dzięki takiemu obrazowi doskonale możemy zrozumieć punkt widzenia dziecka, o którym do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Książka ma nie tylko duży wymiar fizyczny, ale również psychiczny - autorka pokazuje jakie zmiany zachodzą w mózgu dziecka co jest wytłumaczeniem poszczególnych zachowań. Dzięki tej literaturze dowiemy się dlaczego dziecko ma napady furii, dlaczego nie słucha naszych poleceń, dlaczego ciągle zadaje takie same pytania, oraz dlaczego ma koszmary nocne.

Książka podzielona jest na 12 rozdziałów, gdzie każdy dotyczy innego przedziału wiekowego dziecka. Tak zastosowany podział znacznie ułatwia studiowanie literatury. 
Pozycję polecam nie tylko rodzicom, ale również wujkom, ciociom, babciom i dziadkom. Jest to również doskonała lektura dla każdego studenta pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

"Cieszmy się każdą chwilą i każdym etapem życia dziecka. Czas tak szybko ucieka. Nie zapominajmy o tym, co najważniejsze: KOCHAĆ! A cała reszta - czy to naprawdę aż raka poważna sprawa?"

Dziękuję Wydawnictwo Esprit za przesłanie egzemplarza książki do recenzji.

3 komentarze:

  1. To może być coś dla mnie, córka przechodzi fazę buntu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla części rodziny jak znalazł :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Przeczytam kiedy doczekam się potomstwa :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger