poniedziałek, grudnia 09, 2013

"Pierwszy rok z życia dziecka" - Gina Ford

 
Autor: Gina Ford
Tytuł: "Pierwszy rok z życia dziecka"
Wydawnictwo: Esprit
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 294
Ocena: 6/6
Gina Ford, czyli „brytyjska superniania” to autorka wielu poradników, dotyczących rodzicielstwa. Swoje książki opiera na bogatym doświadczeniu w pracy z dziećmi. Jej najnowsza książka wydawnictwa Esprit „Pierwszy rok z życia dziecka”  to lektura wręcz obowiązkowa dla każdego rodzica. Poradnik to prawdziwa kopalnia wiedzy i informacji dotyczących: przygotowania się do narodzin, rytmu dobowego, karmienia, snu dziecka, wprowadzania pokarmów stałych, najczęstszych problemów w pierwszym roku dziecka.


Kluczowym elementem książki, jest silnie rozbudowany i omówiony rytm dobowy, czyli taki plan, który ma za zadanie zminimalizować płacz dziecka dzięki regularnym wykonywaniu czynności, ustabilizowaniu pór snu i karmienia, dzięki czemu dziecko ma być spokoje i radosne. To z kolei ma przełożyć się na zabiegany tryb życia rodziców i pozwolić na chwilę relaksu. 

Poradnik odpowiada na pytania: 
 • jak należy przygotować się do narodzin dziecka? 
 • jak często karmić dziecko? 
 • ile powinno spać dziecko? 
 • jak zmienia się sen dziecka wraz z jego wiekiem? 
 • jak wprowadzać pokarmy do diety dziecka?
Lekturę czyta się bardzo dobrze, ponieważ zawiera konkretne i przemyślane rady, poparte wieloma przykładami zaczerpniętymi z jej życiowego doświadczenia. Nie są to informacje wyssane z palca. Ten poradnik nie znuży chyba żadnego czytelnika, ponieważ są do niego wplecione elementy graficzne, schematy, tabelki czy wykresy. Książka momentami przeplatana jest symulacją pytań i odpowiedzi młodych rodziców. 

Gorąco polecam poradnik wszystkim przygotowującym się do rodzicielstwa, a także rodzicom, którzy chcą mieć dla siebie więcej czasu :)

Dziękuję wydawnictwu Esprit za przekazanie książki do recenzji.

2 komentarze:

 1. Interesujący poradnik. Sprezentuje go w prezencie dla mojej kuzynki, która planuje powiększenie rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Możliwe, że zaopatrzę się w taki poradnik, kiedy już będę w ciąży. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger