sobota, maja 03, 2014

"Cienie nocy" - A. Kava, E. Spindler, J.T. Ellison

 
Autorzy: A. Kava, E. Spindler, J.T. Ellison 
Tytuł: "Cienie nocy"
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 184
 


Sięgnęłam po niniejszą książkę skuszona faktem, iż została napisana przez trzy świetne autorki, w tym Erice Spindler - moją ulubioną. Podziało to na mnie jak magnes. Początkowo myślałam że to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Egzemplarz ten przedstawia trzy opowiadania, które łączy seryjny morderca.  Przygotowałam się na wartką akcję, ciekawą fabułę i zagmatwaną teorię spiskową ukrytą na kartach powieści. 


Niestety zawiodłam się na książce, ponieważ każde opowiadanie przedstawia zaledwie zarys akcji, nie ma żadnego rozwinięcia, wgłębienia się w akcję. Nie poczułam ani grama emocji czy napięcia. Rozumiem, iż to bardzo szczupła książka bo liczy tylko 184 strony, jednak czuję niedosyt i zawód, jak tak świetne autorki mogły wydać takie "dzieło". 


Autorki zdecydowanie lepiej prezentują się w indywidualnych opowiadaniach. Ten egzemplarz zawiódł mnie jak mało który. Niestety.

8 komentarzy:

 1. Szkoda, że się zawiodłaś. W takim razie nie będę sięgać po tę książkę tym bardziej, że to opowiadania, a ja jednak wolę dłuższą prozę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również wolę dłuższe książki. Tym bardziej, że książka napisana jest dużą czcionką, więc książkę czyta się ekspresowo.

   Usuń
 2. Mnie też nazwisko Spindler przyciąga jak magnes. Szkoda, że tutaj miało miejsce takie rozczarowanie, spodziewałabym się czegoś lepszego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja byłam pełna nadziei sięgając po tę książkę, głównie z powodu nazwisk autorek. Niestety rozczarowałam się i to bardzo.

   Usuń
 3. Dlatego nie lubię opowiadań :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger