czwartek, października 02, 2014

"Walcz z rakiem!" - dr Andrea Flemmer

 

Tytuł: "Walcz z rakiem!" 
Autor: dr Andrea Flemmer
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 241


Rak to choroba, która zabiera z tego świata zarówno młodych jak i starszych ludzi, pozostawiając za sobą ból, rozpacz i cierpienie. Oddziały onkologiczne są przepełnione, a co więcej - aby dostać się na takowy oddział należy czekać kilka miesięcy. Aby uchronić siebie i bliskich przed nowotworem należy mieć dużą motywację, sporo cierpliwości oraz dobrego lekarza prowadzącego. Pomocna może być również książka, którą chcę Wam dzisiaj przedstawić. 


Dr Andrea Flemmer to magister biologii i dietetyczka. Autorka licznych poradników z zakresu medycyny, terapii alternatywnych, ochrony środowiska i odżywiania. Uważa ona, iż rozpoznanie w organizmie człowieka choroby nowotworowej nie musi równać się z pożegnaniem tego świata. Co więcej - starannie stara się udowodnić czytelnikowi, że ciało człowieka jest tak skonstruowane aby skutecznie wyeliminować wroga z organizmu dzięki zastosowaniu odpowiednich wspomagaczy.  

Autorka przekonuje, iż główną siłą w walce z komórkami nowotworowymi jest dieta, dlatego też już na samym początku egzemplarza otrzymujemy listę czynników które przyczyniają się do powstawania raka, jak również zbiór informacji dotyczących nowotworów, którym można zapobiec dzięki zastosowaniu odpowiedniej diety. Książka uświadomiła mi jakie substancje przeciwrakowe znajdują się w poszczególnych produktach spożywczych oraz jakie produkty są naturalną bronią w walce z rakiem. Co ważne - produkty te są dostępne dla każdego człowieka w każdym sklepie. Miłym zaskoczeniem na koniec książki był aneks, w którym znalazłam kilkanaście przepisów na smakowite potrawy, słownik trudnych pojęć, adresy i informacje dla polskiego czytelnika który chce zasięgnąć kilku porad dotyczących onkologicznych spraw, a także adresy kilku stron internetowych opiewających temat nowotworów. Głównym przesłaniem tej publikacji jest zachęcenie czytelnika do porzucenia ciężkiego jedzenia, ospałości i codziennej bierności, a włączenie trybu prozdrowotnego.  


Nie ukrywam, iż na początku czytania tego poradnika miałam obawy, czy jako osoba nie związana z środowiskiem lekarskim, nie będę miała problemu z przeczytaniem i przyswojeniem informacji w gąszczu trudnych pojęć. Tak się nie stało - autorka zadbała o to, aby książka została napisana przystępnym językiem dla przeciętnego czytelnika. Oczywiście pojawiło się wiele terminów związanych z farmaceutyką, jednak dr Flammer szybko przychodzi z pomocą i wyjaśnieniem konkretnego zagadnienia.

Tego poradnika nie mogę polecić każdemu, albowiem nikomu nie życzę zmagania się z tak okrutną chorobą. Jednak gwarantuję zaspokojenie po przeczytaniu lektury osobom, które zwracają uwagę na to co ląduje na ich talerzu oraz prowadzą zdrowy tryb życia. Książka uświadomiła mi w jaki sposób każdego dnia mogę profilaktycznie zapobiegać powstaniu w moim organizmie komórek nowotworowych, włączając do diety różne produkty.

Wydawnictwo Esprit dziękuję za egzemplarz!

1 komentarz:

  1. Czytałam kiedyś inną publikację o raku, i tam również była mowa o zdrowym trybie życia. Czyli coś w tym musi być.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger