środa, grudnia 10, 2014

Anna Kołomycew (Anwen) - "Jak dbac o włosy?" Poradnik początkującej włosomaniaczki

 
Autor: Anna Kołomycew
Tytuł: "Jak dbać o włosy?
Rok wydania: 2014
Ilość stron:  248


Włosy to jeden z moich atutów. Nigdy szczególnie o nie nie dbałam, a zarazem nie miałam z nimi żadnych problemów. Dzięki blogowi Anwen - autorki książki do swojej podstawowej pielęgnacji (szampon + naturalne odżywki) włączyłam olejowanie włosów. Poradnik miał za zadanie usystematyzować oraz wzbogacić moją wiedzę dotyczącą włosów oraz ich pielęgnacji. Funkcję tą spełnił w 100%.

Debiutancka książka Anny Kołomycew trafiła w moje ręce wczoraj i jeszcze tego samego wieczoru przeczytałam ją "od deski do deski". Poradnik to kompendium wiedzy dla każdej osoby, która chce poznać swoje włosy oraz prawidłowy sposób ich pielęgnacji. Publikacja opisuje rodzaje włosów, najczęściej spotykanych problemy, jak w prawidłowo sposób myć włosy oraz odżywiać, a także jak przygotować naturalne kosmetyki z produktów jakie znajdziemy w kuchni. Szczególną wartość dla mnie miał rozdział dotyczący składników kosmetyków, co pozwoli mi na dokładniejsze zakupy.

Książka przeznaczona jest dla początkujących włosomaniaczek. Osoba, która choć w pewnym stopniu interesuje się świadomą pielęgnacją włosów oraz od czasu do czasu odwiedza bloga autorki, nie dwie się niczego nowego.

Układ jest prosty i czytelny, co ułatwia studiowanie poradnika. Język jakim posługuje się Anwen jest prosty i dostępny dla każdego przeciętnego czytelnika. Na ogromny plus zasługuje jakość wydania: kredowy papier, kolorowe zdjęcia oraz okładka w tonacji biało - fioletowej nawiązująca do bloga. Dzięki tym elementom czułam się, jakbym czytała ekskluzywną pozycję. 

Warto mieć w swojej biblioteczce publikację, dotyczącą tak ważnego tematu dla każdego człowieka, a w szczególności dla każdej kobiety :)

3 komentarze:

  1. Fajny poradnik, dla każdej kobiety. Chętnie zajrzę.

    OdpowiedzUsuń
  2. To może być ciekawy poradnik:) Ostatnio mam wrażenie, że wszystkie blogerki wzięły się za pisanie książek;)) Taka moda chyba:)

    OdpowiedzUsuń
  3. O kurczę, nie wiedziałam, że Anwen napisała ksiązkę. A właśnie do niej zaglądam ostatnio, bo moje włosy wołają o pomoc ;) idealna dla mnie!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger