czwartek, stycznia 29, 2015

Magazyn Employer Branding numer 4(7)/2014


Przed nami kolejna krótka recenzja bezpłatnego magazynu Employer Branding. Kwartalnik dostępny jest w wersji elektronicznej TUTAJ. Przypominam, iż czasopismo poświęcone jest tematyce budowania wizerunku pracodawcy. 

Siódmy numer magazynu po raz kolejny profesjonalnie podchodzi do tematu. Za każdym razem przed otwarciem nowego numeru zastanawiam się jaka treść na mnie czeka. Co więcej - wiem, iż przede mną duża porcja konkretnych informacji - case study poświęconym firmom, które znajdują się w czołowych zestawieniach na najlepszych pracodawców. Cieszę się, że znalazłam takie czasopismo, na które czekam z utęsknieniem i które za każdym razem czytam od deski do deski. Byłoby jeszcze milej, gdyby do moich rąk trafiało ono w wersji papierowej.

W opisywanym numerze pragnę wyróżnić artykuły:
 • Katarzyna Skorupka - Podziewska - dyrektor personalny z firmy Skanska opowiada o tym w jaki sposób poszukują do swojego zespołu utalentowane osoby (zarówno profesjonalistów jak i studentów), jak spisują się ich ambasadorowie na uczelniach oraz jakie znaczenie ma ich skandynawski rodowód.
 • garść informacji o tym dlaczego warto prowadzić firmowego bloga oraz jak należy to robić.
 • znacie Twittera? Znacie. W wywiadzie z absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego, przeczytacie jak spełnia się w budowaniu europejskiego zespołu Twittera. Opowiada min. o podejmowanych działaniach rekrutacyjnych, integracji pracowników firmy oraz swobodzie w relacjach pomiędzy przełożonym a podwładnym.
 • kilka słów o ogólnopolskiej kampanii rekrutacyjnej skierowanej do specjalistów IT. 

Udało się Wam zapoznać już z jakimś numerem magazynu Employer Branding? Jaka jest Wasza opinia?

6 komentarzy:

 1. Nigdy o tym magazynie nie słyszałam, przyznaję :) ale wygląda bardzo ciekawie, lubię takie praktyczne tematy, kto wie, może ja kiedyś też będę pracodawcą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fenko artykuły są bardzo ciekawe. Myślę, że Cię wciągną. Zapraszam do lektury.

   Usuń
 2. @Fenko: to zapraszamy do lektury :) Mamy nadzieję, że udało się nam zebrać ciekawy materiał :)
  @K-Alinki: musimy chyba za to wierne czytelnictwo ufundować jakąś nagrodę, co? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Aniu, rekomendując Wasze pismo liczę na to, że zyskacie choć garstkę nowych czytelników. Takie projekty warto nagłaśniać!
   A nagrodę chętnie przygarnę, aczkolwiek jestem zaskoczona taką propozycją :)

   Usuń
 3. Przyznam, że pierwszy raz słyszę o tym tytule. Z chęcią zajrzę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger