poniedziałek, stycznia 26, 2015

Katarzyna Dowbor - "Mężczyźni mojego życia"


Tytuł:  "Mężczyźni mojego życia"
Autor: Katarzyna Dowbor
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 184


"Nie należy nikogo oceniać, nie znając go".

Katarzyna Dowbor to znana polska dziennikarka, która przez większość swojego życia zawodowego była związana z TVP. Aktualnie współpracuje z Polsatem, gdzie występuje w roli prowadzącej program "Nasz nowy dom".

Rozstanie z TVP skłoniło ją do napisania niniejszej książki, gdzie pisze o kulisach festiwali w Opolu i Sopocie oraz opowiada jak wygląda praca w telewizji "od kuchni". Co najważniejsze - Katarzyna Dowbor opowiada o mężczyznach, z którymi miała do czynienia w życiu prywatnym i zawodowym, min. synu, mężach, współpracownikach, przełożonych, znajomych. Na kartach powieści czytelnik przeczyta wiele ciekawych anegdotek i zabawnych historii związanych min. z Włodzimierzem Szaranowiczem z którym tańczyła na stole, Zygmuntem Chajzerem który w pociągu sprawdzał bilety, a także Szymonem Majewskim o którym pisze "Wariat kompletny. Ale uroczy, pogodny i uśmiechnięty". Nie oszczędza ona gorzkich słów o Wojciechu Mann, który w jej oczach to człowiek niesympatyczny oraz gbur. Czesław Niemen zaś był nieufny w stosunku do dziennikarzy, natomiast w kontaktach towarzyskich - "rozmowny i ciepły". 

Tytuł książki jest podstępny, albowiem sugeruje bardzo osobisty, a nawet erotyczny pamiętnik. Jest to jednak swojego rodzaju podpucha, albowiem osoby które szukają pikantnych opowieści łóżkowych mogą być zniesmaczeni. Publikacja jest zestawem kilkudziesięciu powieści, poświęconym mężczyznom oraz związanych z nimi historiami, które zostały w głowie dziennikarki. Są to historie ciekawe, barwne i śmieszne. Mam wrażenie, iż wywołanie uśmiechu na ustach czytelnika był głównym celem autorki.

Publikacja to ciekawa propozycja dla osób, które szukają lekkiej powieści na jeden wieczór. Książka pozwala się rozluźnić i poznać życie osób, które na co dzień obserwujemy w telewizji czy w brukowcach. Podziwiam, iż p. Dowbor tak bardzo otwarła się w tej publikacji i opisała swoje życie osobiste. Plus za ciekawy pomysł na książkę. Jednakże pozycja w żaden sposób mnie nie wzbogaciła. Wiele historii autorka mogłaby pogłębić, rozwinąć.

10 komentarzy:

 1. Hm, nie jestem chyba pewna tego co mówie, ale to raczej książka, którą sobie w najbliższym czasie odpuszczę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to obowiązkowa pozycja książkowa. Jednak gdybyś kiedyś miała ochotę zaczerpnąć trochę telewizyjnego świata to polecam.

   Usuń
 2. Zauważyłam, że coraz więcej znanych osobistości opisuje swoje prywatne życie. Trochę mnie to drażni, bo nie przepadam zbytnio za tzw. ''ekshibicjonizmem''. Ale z drugiej strony to nie moja sprawa. Niech każdy robi, co uważa za stosowne. O
  Odnośnie powyższej pozycji, szukać jej nie będę, ale jeśli przypadkiem trafi w moje ręce to z czystej ciekawości przejrzę, choćby dlatego, aby się dowiedzieć, dlatego pani Katarzyna twierdzi, że Mann, to człowiek niesympatyczny oraz gbur.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Twoją opinią. Osobiście nie zaglądam do książek znanych osobistości, jednak ta publikacja przez przypadek trafiła w moje ręce, zaintrygowała tytułem i dałam się skusić :)

   Usuń
 3. Chyba jednak nie jestem zainteresowana. Jakoś nic mnie nie zainteresowało w tej książce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, nie ma w tej książce nic magicznego co mogłoby przyciągać. Jednak jest dobrą lekturą na jeden wieczór.

   Usuń
 4. Nie przepadam za Dowbor, więc książkę bez żalu odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka nie opowiada o życiu p. Dowbor, a raczej o mężczyznach z którymi miała styczność :)

   Usuń
 5. Takich książek nigdy nie za dużo, szczególnie w zimę :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger