poniedziałek, listopada 09, 2015

Daniel Glattauer - "Wróć do mnie"


Autor: Daniel Glattauer
Tytuł: "Wróć do mnie"
Ilość stron: 253
Rok wydania: 2010


Niejednokrotnie zastanawiałam się, czy warto wierzyć w przeznaczenie. Czy w ogóle wierzyć, że istnieje taka magiczna siła i moc, która w odniesieniu do miłości, potrafi połączyć swoje obcych ludzi. Książka "Wróć do mnie", która jest kontynuację "Napisz do mnie" pokazuje czytelnikowi, że na przeznaczenie warto cierpliwie czekać. Pomimo burz i przeciwności losu.

Niniejsza powieść opisuje historię dwojga ludzi. Forma jest wyjątkowa, albowiem książka jest korespondencją mailową Emmi i Leo. Oboje to ludzie w średnim wieku, posiadający swoje drugie połówki. Emmi jest w związku małżeńskim, w którym nie najlepiej się układa. Leo natomiast próbuje swoich sił w nową sympatią - Pamele. Pomimo tego, oboje ciągle wymieniają się korespondencją, rozmawiając na mniej lub bardziej poważne tematy. Ich związek przybiera na sile z każdym kolejnym spotkaniem "w realu", aby finalnie osiągnąć to, o czym oboje marzyli tak długo.

Książka obfituje w wiele fajnych rozmów, wymiany myśli, uczuć i pragnień. Daniel Glattauer niewątpliwie ma zdolność do kreowania tego, co czuje zakochana osoba i jak wiele jest w stanie od siebie dać. Mimo wszystko jest to lektura typowo kobieca - dla mnie zbyt płytka i tak na prawdę bezwartościowa. Nie ukrywam, iż sięgnęłam do niej w chwili słabości i potrzeby oderwania, dzięki czemu się sprawdziła. Książkę czyta się bardzo szybko. Kilka godzin wystarczy. Egzemplarz ten niestety niczym mnie nie zaskoczył i niewiele wniósł do mojego życia.

5 komentarzy:

 1. Od razu przypomniały mi się słowa jednej z piosenek K.Krawczyka ;)

  Nie lubię takich tanich romansideł, chociaż czasami przydają się w trakcie oczekiwania na kolejkę do lekarza, albo w podróży, gdy lektura nie wymaga zbytniego skupienia. Dobrze, że otwarcie o tym napisałaś.
  Pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, masz rację. Książka nie wymaga wielkiego skupienia i sprawdzi się w wielkim tłumie :)

   Usuń
 2. Czasami po prostu trzeba taką książkę przeczytać. Nie mówię nie, tytuł zapamiętam na pewno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od czasu do czasu myślę, że lektura takiej lekkiej książki każdemu się przyda.

   Usuń
 3. Idealna pozycja by odprężyć się po ciężkim tygodniu :) Zapamiętam tytuł, będę wyglądać w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger