poniedziałek, lutego 20, 2017

Kostka edukacyjna ECOTOYS

Kostka edukacyjna to moim zdaniem must have każdego dziecka. Spełnia szereg różnych funkcji, min. stymuluje rozwój słuchu, wzroku, dotyku, zachęca do zabawy, rozwija motorykę małą i dużą, uczy kształtów i kolorów, rozwija zdolność logicznego myślenia, a także ćwiczy spostrzegawczość, pamięć i koncentrację.

Kostka edukacyjna była jednym z prezentów jaki mój syn dostał na święta. Nie ukrywam, iż długo szukałam odpowiedniego produktu. Niestety taka już jestem - kupuję raz, ale porządnie. Wiele produktów nie spełniało wymagań - miało dziwne kształty, rażące i mało zachęcające kolory, a ściany kostek zamiast zachęcać to odstraszały od zabawy. Jeżeli już jakaś kostka mi się spodobała, to cena zniechęcała.


Kostka musiała być drewniana - to niepodważalne kryterium. Staram się unikać w moim domu plastikowanych zabawek. Przeplatanka, sorter z klockami oraz koła zębate to były elementy, które musiały się znaleźć w wybranym produkcie. Po obserwacji syna w trakcie zabawy zauważyłam potrzebę na wyżej wymienione elementy. Ostatecznie wybór padł na kostkę firmy ECOTOYS - wiele pozytywnych opinii o wyrobach tej firmy, promocyjna cena (wysyłka kurierem gratis) oraz popularność produktów na znanej platformie transakcyjnej. 


Kostka edukacyjna ECOTOYS jest wykonana z wysokiej jakości drewna. Nie posiada ostrych krawędzi czy niebezpiecznych dla dziecka elementów, dlatego też moje dziecko bezpiecznie może się bawić tym produktem nawet bez mojego nadzoru. Podobają mi się kolory, które są przyjazne dla oka. Przyciągają wzrok i są stonowane. Produkt ten może dodatkowo pełnić funkcję kosza na zabawki, a także stoliczka.
Kostka edukacyjna ECOTOYS posiada cztery ściany oraz dodatkowo na górnej pokrywie znajduje się pętla motoryczna.
Pierwsza ściana: dziewięć drewnianych klocków, na których widnieją obrazy liścia, pszczoły, kwiatka oraz owada (najbardziej przypomina mi to motyla). Ta ściana jest moim zdaniem najsłabsza.
Druga ściana: sorter, do którego dołączone jest pięć drewnianych klocków w różnych kształtach. Na każdym klocku są obrazki różnych zwierząt: pszczoła, krowa, jeż, kura oraz owca.
Trzecia ściana: kolorowe koła zębate
Czwarta ściana: labirynt, po którym przesuwamy drewniane klocki o różnych kolorach i kształtach.
Pętla motoryczna: dziecko może przesuwać kolorowe koraliki po metalowych prętach ułożonych fantazyjnie. Dodatkowo na pokrywie znajduje się figurka domu i drzewa.

Nie ukrywam, iż firma mogłaby bardziej wykorzystać możliwości górnej pokrywy - tj. koraliki zrobić w kształcie zwierzątek, domów, pojazdów, kwiatów czy słońca. Dodatkowo wolną przestrzeń można zagospodarować jakimś zachęcającym dla dziecka obrazkiem. Doczepię się do jeszcze jednego elementu, który mógłby zostać dopracowany. Dotyczy to sortera, który ma wykrojone zbyt wielkie otwory na klocki. Efekt jest tego taki, że klocek trójkąt możemy włożyć wycinka krzyża, klocek czworokąta do wycinka pięciokąta itp. Z pewnością nie pomaga to dziecku w nauce.

Moje dziecko bawi się tą kostkę codziennie. Jest to dla mnie jasny sygnał, iż produkt spełnia swoje zadanie, jest atrakcyjny dla dziecka i funkcjonalny. Szalenie mi się podoba to, iż kostka jest wykonana z drewna, co sprawia, że będzie się nią bawił nie tylko mój syn ale również jego rodzeństwo, kuzynostwo czy znajomi. Polecam gorąco na prezent dla dziecka powyżej roczku, aczkolwiek moje dziecko zaczęło zabawę z tym "sprzętem" jak miało 10 miesięcy.

4 komentarze:

 1. Nie mam jeszcze dzieci. Ale na prezent nadaje się idealnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To będzie na pewno udany prezent.

   Usuń
 2. Tych zabawek dla dzieci to teraz jest mnóstwo... normalnie nie wiadomo, co wybierać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Dlatego ja ten produkt wybierałam bardzo długo. Przeanalizowałam większość kostek edukacyjnych dostępnych na rynku i ta wygrała! :)

   Usuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger