piątek, marca 10, 2017

"A co to?" - Hector Dexet


Autor: Hector Dexet
Tytuł: "A co to?"
Ilość stron: 36
Data wydania: luty 2017"A co to?" to najnowsza propozycja wydawnictwa Mamania, adresowana dla najmłodszych czytelników. Jest to książeczka, w której nie znajdziecie zbyt wiele treści. Służy ona do poznawania prostych zagadnień, często związanych z życiem codziennym. Publikacja zachęca do odkrywania, budowania zdań wspólnie z dzieckiem oraz tworzenia opowiadań. Celem tej publikacji jest szukanie odpowiedzi na proste pytania, takie jak: "Co się kryje w jajku?", "Kto się schował za serem?", "Gdzie jest dzidziuś?", "Co się czai w mojej wannie?" itp. Odpowiedź znajduje się na kolejnej stronie, a dziecko ma za zadanie ją odnaleźć. Sprawę ułatwiają liczne dziury, dzięki którym dziecko może pobawić się w chowanego. 


Książę wyróżnia dbałość o szczegóły - twarde, kartonowe strony są odpowiednie dla maluszków już od pierwszych miesięcy życia. Moje obserwacje potwierdzają, iż po ataku ząbkującego dziecka strony pozostają nienaruszone. Karty są stworzone idealnie dla rączek małego odkrywcy - zaokrąglone rogi, kontrastowe kolory oraz liczne wyżłobienia zachęcają do obcowania z bohaterami każdej strony oraz aż się proszą, aby wkładać paluszki pomiędzy karty. Zachwyciły mnie ilustracje - proste i stonowane, a jednocześnie bardzo ładne i trafiające w sedno. 


Nie będę ukrywać, iż odkąd publikacja trafiła do naszego domu stała się największym hitem mojego syna. Inne książeczki nie cieszą się już tak wielką popularnością jak dawniej. Często biorę małego czytelnika na kolana i oglądamy po kolei każdą stronę. Uśmiech nie schodzi mu z twarzy, często pojawia się głośny śmiech i zainteresowanie omawianym tematem. Co mnie cieszy najbardziej - syn często przynosi mi lekturę i pokazuje, że chce ją oglądać razem ze mną! Nie jest to telefon, tablet czy jakaś plastikowa świecąca zabawka, a właśnie książka! 


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Mamania. 

5 komentarzy:

  1. Widać, że czytelnik jest zafascynowany ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książeczka jest cudowna - u nas też robi furorę. Muszę przybrać się do napisania paru słów o niej. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Cudowna książeczka, absolutny hicior. Muszę sobie zapisać i sprezentuje koleżance i jej córce:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger