wtorek, lipca 04, 2017

"Świat maluszka" - seria edukacyjna dla najmłodszych. Bawi i uczy.


Seria: Świat Maluszka
Wydawnictwo: AVM Agnecja Wydawnicza
Rok wydania: 2016/2017 (zależy od egzemplarza)
Oprawa: kartonowa
Format: 10cm x 10cm

Będąc dzieckiem pamiętam doskonale, iż nie przemawiały do mnie książeczki w formie harmonijki. Dlaczego też kiedy moje dziecko otrzymało w prezencie taką książeczkę byłam do niej nastawiona dość sceptycznie. Po krótkim czasie okazało się, że książeczki z tej serii staną się ulubionymi mojego dziecka. Na chwilę obecną mamy w biblioteczce trzy części: "Pojazdy", "Na wsi" oraz "W domu".


Seria edukacyjna jest starannie wykonana - prosta forma z grubego kartonu. Obrazki są dedykowane dla maluszków ponieważ są proste, a kolory kontrastują ze sobą i przykuwają wzrok. Każdy obrazek jest podpisany - tak, aby nikt nie miał wątpliwości co przedstawia. W książeczce "Na wsi" zamiast nazewnictwa poszczególnych zwierząt mamy zaprezentowane wydawane przez nich odgłosy.    
                                                                       

Ilustracje niewątpliwie zachęcają do nazywania poszczególnych obiektów, a także do ich wyszukiwania na polecenie opiekuna. W naszym domu ta książeczka sprawdza się doskonale! Dzięki niewielkim rozmiarom publikacja bardzo często trafia do mojej torebki i jedzie z nami na spacer, plac zabaw, do lekarza czy na wycieczkę. Ostatnio książeczki były z nami nawet nad morzem! Serii tej szukajcie w kioskach lub w księgarniach internetowych.

4 komentarze:

 1. Idealne książeczki dla maluszków :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy z tej serii już mocno wysłużoną książeczkę kontrastową :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jejku! Ależ malutka rączka! :D

  Ale takie książeczki są jak najbardziej super dla maluszków ;)

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger