środa, lipca 12, 2017

Guido van Genechten - "Mała biała rybka"Autor: Guido van Genechten
Tytuł: "Mała biała rybka"
Ilość stron: 24
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Mamania"Mała biała rybka" to propozycja książkowa dla najmłodszych czytelników. To małe zwierzątko zabiera dzieci w podwodny świat, wypełniony morskimi zwierzętami, kolorami, kontrastami oraz prostą historią, którą każdy maluszek powinien zrozumieć. W publikacji nie znajdziecie wiele tekstu, dzięki czemu maluszki nie znudzą się przy jej czytaniu. Książka jest o tyle ciekawa, iż wszystkie strony są czarne, a jedynie zwierzęta są wyróżnione innym kolorem.


Wydawać by się mogło, że publikacja adresowana jest dla dzieci do 2 roku życia. Jednak z uwagi na niesiony przekaz (nauka kolorów), poznawanie różnych zwierząt (krab, rozgwiazda, ośmiornica, ślimak, żółw, wieloryb) oraz miękkie (nie sztywne) strony uważam, iż jest to propozycja dla nieco starszych dzieci (2+)

Po rozpakowaniu przesyłki, mój synek od razu zabrał się za studiowanie nowej pozycji książkowej.  Z racji tego, iż należy on do grona najmłodszych czytelników musiałam uważać, aby każda strona pozostała w całości. Póki co lepiej sprawdzają się u nas sztywne, kartonowe strony. Z drugiej strony lektura została polubiona przez moje dziecko z uwagi na kontrastowość oraz fakt, iż główną bohaterką jest rybka :)

Ta prosta lektura ma w sobie głęboki przekaz, albowiem jest ona doskonałą bazą do stworzenia przez rodzica czy opiekuna historii o różnicach pomiędzy np. ludźmi czy zwierzętami. Czego jeszcze uczy niniejsza propozycja wydawnictwa Mamania? Z pewnością kolorów, zwierząt, tworzenia pytań i odpowiedzi.


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Mamania.

5 komentarzy:

 1. Prosto ale skutecznie. Ważne, że ma przekaz dla czytelnika.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna propozycja dla maluszka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że kartki nie są usztywnione, bo takie maluchy bez nadzoru rodzica to mogą raz dwa rozprawić się z książeczką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Te małe rączki po prostu mnie urzekają ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Super książeczka, szkoda, że nie mam jeszcze komu kupić :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger