wtorek, marca 20, 2012

Maxime Chattam - "Inny Świat - Królowa Malroncja"

Tytuł: "Inny Świat - Królowa Malroncja"
Autor: Maxime Chattam
Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 373
Ocena: 5/6

Zdarza się wam w bibliotece brać kilka książek jednego autor
a? Bo mnie tak, a tak właśnie było z tym autorem i książki wręcz mnie zachwyciły.

Jakiś czas później natrafiłam na pierwszą część trylogii "Inny Świat - Przymierze Trojga" jest to książka fantastyczna, a takich czytam mało, ale gdy mnie wciągnie to już koniec, a tak właśnie było z tą częścią.
Burza. Ona zmieniła wszystko. Cały świat. Wielu dorosłych zniknęło (wręcz wyparowało), inny zmienili się w Żarłoków - bezmózgie i groźne stwory, bądź Cyników - polujących na Piotrusiów. Dzieci natomiast stworzyły klany i nazwały się Piotrusiami (od Piotrusia Pana), niektóre odkryły, że się przeobrażają i mają niezwykłe zdolności. Trzeba też wspomnieć, że nie tylko ludzie się zmienili, ale i całe otoczenie, po miastach zostały same ruiny, do życia powróciła przyroda, ale inna groźniejsza, bardziej niebezpieczna, nieprzewidywalna. W pierwszej części Matt i Tobias wędrują, szukają schronienia, dowiadują się co się stało ze światem. Po drodze dołącza do nich Kudłata, pies wielkości kucyka, i jedno z niewielu przyjaznych już zwierząt, która ratuje życie Mattowi po ataku Rauperoden'a (przedziwnej i strasznie groźnej istoty). Po przebudzeniu okazuje się, że znaleźli się na wyspie pełnym Piotrusiów, gdzie Matt i Tobias zaprzyjaźniają się z Amber. Mimo świetnego zorganizowania, przyjaznej atmosfery czuje się jakąś tajemnicę. Okazuje się także, że wśród Piotrusiów jest zdrajca, który chce oddać wyspę Cynikom. Szykuje się walka, ciężka, wymagająca sprytu i tych co udało się odkryć swoje przeobrażenie wiele wytrwałości. Po uratowaniu wyspy i klanu Piotrusiów, trójka przyjaciół wyrusza
w podróż...

Na szybkie dotarcie do kolejnych części nie liczyłam, ale gdy zobaczyłam drugą część wiedziałam, że i ją muszę przeczytać.
Przymierze Trojga wyruszyło na południe w poszukiwaniu odpowiedzi i rozwiązania, tego co stało się ze światem. Po drodze zmierzą się z wieloma przeszkodami, poznają styl życia innych Piotrusiów, tak odmienny od tych im znanych ... , jedni będą mniej lub bardziej przyjaźni. Lecz prawdziwe wyzwanie pojawia się gdy udaje im się przebyć Ślepy Las ... niebezpieczeństwo jest przeogromne. Czy warto zaufać zdrajcy? Plan by dotrzeć do królowej Malroncji okazał się strasznie niebezpieczny, ale udało się zdobyć jej plany ... tylko jakim kosztem ... .

Książka niezwykle w ciąga, świat w niej przedstawiony jest niezwykle realnie i w bardzo ciekawy sposób. Każda postać przedstawiona tak by móc wykazać się swoją własną wyobraźnią.

No i teraz mam nadzieję, że uda mi się dostać trzecią część tej wciągającej trylogii.

11 komentarzy:

 1. No proszę, jaka zachęcająca recenzja... nic, tylko brać i czytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Opis bardzo przypomina mi serię "Gone", ale może sama sprawdzę, ile jest między nimi podobieństwa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja za to może sięgnę po serię "Gone" ;)

   Usuń
 3. Na początku muszę Ci powiedzieć, że napisałaś bardzo fajną recenzję. Chyba najbardziej mi się podobała z Twoich dotychczasowych :))
  Nie czytałam chyba jeszcze żadnej książki tego autora, chyba że w tym momencie nie potrafię sobie przypomnieć. A tę książkę można zaliczyć do thrillerów? Kryminałów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogółem dochodzę do wniosku, że marne to moje recenzowanie :P eh.
   A czytałaś a nawet recenzowałaś M.Chattam "Krew czasu"

   Usuń
  2. Chattam nie dawał mi dziś spokoju od napisanie tej recenzji. Teraz wróciłam do domu i musiałam sprawdzić skąd ja go znam. Dzięki że mi przypomniałaś i mnie oświeciłaś.
   Tutaj nie chodzi o to, abym Cię oceniała, tylko po prostu o to, ze recenzja mnie wciągnęła i sprawiłaś, że zachciało mi się przeczytania tej książki, złośnico :)

   Usuń
  3. Ale ja się nie złoszczę:D Tylko akurat talentu do pisania z sensem to ja nie mam :P ha ha ha :P

   Usuń
 4. Czytałam inną książkę tego autora, więc i te znajdę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo... To znowu coś dla mnie. Z chęcią przeczytam tę książkę:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger