poniedziałek, marca 25, 2013

"Klucz do Zarządzania Zasobami Ludzkimi" - Jonathan Sutherland, Diane Canwell


Autor: Jonathan Sutherland, Diane Canwell
Tytuł: Klucz do Zarządzania Zasobami Ludzkimi Wydawnictwo: PWN
Rok wydania: 2007  
Liczba stron: 318  
Ocena: 4/6


Chcecie się dowiedzieć co to jest deprecjacja kwalifikacji, czego dotyczy teoria kwalifikacji bądź jak prawidłowo wykonać proces rekrutacji? Na pytania jak i wiele innych dowiecie się z pozycji "Klucz do Zarządzania Zasobami Ludzkimi".

Kolejna książka z obszaru Zarządzania Zasobami Ludzkimi jaka trafiła w moje ręce spełniła moje oczekiwania. Pozycja to zbiór najważniejszych pojęć, wyrażeń dotyczących zagadnień personalnych. Dodatkowo wzbogacona jest o proste tabelki, które pozwalają pokładać zdobyta wiedzę. Książka w jasny i prosty sposób opisuje na tym polega assessment centre, co to jest coaching oraz jak prawidłowo przeprowadzić proces przyjęcia/zwolnienia pracownika. Korzystanie z książki ułatwione jest alfabetycznym układem haseł. 

Najważniejszym elementem książki który spowodował, iż sięgnęłam po tę pozycję  są angielskie odpowiedniki polskich terminów. Co więcej - z tyłu książki autorzy umieścili słownik polsko-angielski, który jest strzałem w dziesiątkę.

Książka jest godna polecenia dla osób, którzy chcą poznać obszar Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Czytelnik zasięgnie tutaj podstawowej oraz najważniejszej wiedzy z tego zakresu. Książka w pełni zaspokoi również osoby pragnące usystematyzować swoją wiedzę o ZZL.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger