wtorek, października 21, 2014

Lawendowe wspomnienia


Jesień zagościła już na dobre w pogodzie, a co za tym idzie - większość  wolnego czasu spędzam w domu, w którym unosi się delikatny zapach lawendy. Roślina ta znalazła się w moim domu dzięki tegorocznym wczasom na Hvarze - wyspie lawendy. Specjalnie pojechałam tam razem z mężem w czerwcu, kiedy lawenda jest już dojrzała, ale jeszcze nie zebrana przez tamtejszych gospodarzy. Możecie mi wierzyć, ale znaczna część małej wyspy usłana jest cudownie pachnącym fioletowym dywanem kwitnącej lawendy. Wracając do domu, niestraszne były kilometry jakie były przed nami (1500 km), czując w samochodzie ten delikatny zapach. Dzisiaj roślina ta znajduje się w wielu miejscach domu: na komodzie, w ozdobnej doniczce, w szafie, za łóżkiem, przypominając wakacje na wyspie słońca.


Będąc w temacie, postanowiłam poszukać książek, które w swoim tytule mają tą niesamowitą roślinkę. Oto co znalazłam. Lada dzień przyjaciółka ma urodziny i chciałabym zakupić którąś z nich w prezencie. Co polecacie?

 1. "Lawenda" -Ewa Formella
 2. "Lawenda w chodakach" - Ewa Nowak
 3. "Lawendowy pokój" - Nina George

2 komentarze:

 1. Jest jeszcze książka: "Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom I", ale chyba na razie to zapowiedź :) Mnie interesuje książka "Lawendowy pokój". więc pewnie tę bym wybrała :)

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę "Lawendowy pokój" mam, ale jeszcze jej nie czytałam. Recenzje są różne.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger