sobota, listopada 08, 2014

"Jak znaleźć, zatrudnić i zatrzymać najlepszych pracowników?" - Robert HalfTytuł: "Jak znaleźć, zatrudnić i zatrzymać najlepszych pracowników?"
Autor: Robert Half 
Rok wydania: 1995 
Ilość stron: 246


Przed nami kolejna perełka wśród książek opiewających temat zarządzania zasobami ludzkimi. Egzemplarz książki znalazłam w firmowej biblioteczce. Jak się okazało - wcześniej korzystało z niej wiele współpracowników, co świadczyło o jej nie najlepszym stanie... Pomimo tego, iż egzemplarz liczy sobie już dziewiętnaście lat informacje z w nim zawarte okazały się być całkiem aktualne. 

"Produkt lub usługi firmy, jej reputacja i stan finansowy są uwarunkowane tym, czy zatrudnia ona i zatrzymuje osoby najwyżej wykwalifikowane."

Publikacja szeroko i wnikliwie opisuje proces rekrutacji pracowników do organizacji. Dokładnie książka porusza kilka ważnym tematów, które zostały szczegółowo przestudiowane, min.: planowanie zatrudnienia, strategie pozyskiwania pracowników, rekrutacja przy pomocy agencji doradztwa personalnego, planowanie ścieżek kariery, metody dokształcania i doskonalenia personelu, ocenianie pracowników oraz typowe błędy oceniania. 

Poradnik pochłonęłam dość szybko, bo podczas jednej przerwy w pracy, podczas której moi grupka potencjalnych kandydatów zmagała się z testami umiejętności. Autor książki podzielił się posiadaną wiedzą, używając prostego języka, który trafi do każdego czytelnika, nawet bez podstawowej wiedzy z tematu rekrutacji. Pomimo tego, iż poradnik został stworzony prawie dwadzieścia lat temu to informacje z nim zawarte były aktualne i wykorzystywane nadal przez wielu pracowników działów HR. 

Myślę, że ta propozycja będzie przydatna dla każdego pracownika działu HR. Rekomenduję ją również osobom, które aktualnie poszukują nowych wyzwań bądź po prostu szukają pracy. Publikacja ta rozjaśni Wam wiele zagwozdek dotyczących procesu rekrutacji:  jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jakich pytań można się spodziewać, na co zwracają uwagę rekruterzy, jak pozyskują pracowników oraz w jaki sposób ocenia się osoby w firmie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger