piątek, lipca 31, 2015

Wsparcie rozwoju małych Księżniczek

Swoich dzieci jeszcze nie mam, jednak posiadam dwie wspaniałe, małe dziewczynki, które kocham jak własne. Jedna to córeczka przyjaciółki, druga to moja chrześnica. Często kupuję im różnego rodzaju książeczki, kolorowanki bo one to uwielbiają. Zauważyłam, że bardziej cieszą się z dobrej książeczki, aniżeli z ubrań czy zabawek. Chyba rosną dwie małe fanatyczki czytania :) Dzisiaj pokażę, co kupiłam im tym razem.


Dla młodszej - 3 latki, kupiłam "Lato na ulicy Czereśniowej". Podobno jest to jedna cześć z bestsellerowej kolekcji pani Rotraut Susanne Berner. Książeczka na prawdę robi wrażenie - bardzo ładnie, estetycznie wydana, z naciskiem na to, aby małe rączki szybko nie zniszczyły lektury. Składa się ona z samych obrazeczków, nie zawiera żadnej treści co ma pobudzić wyobraźnię dziecka (oraz rodziców) do tworzenia najpiękniejszych opowiadań.


Starsza Księżniczka - 4.5 roku jest mądrzejsza i bardziej zdolna jak na swój wiek. Od początku była bardziej rozwinięta, aniżeli jej rówieśnicy,  dlatego z największą starannością dobieram dla niej lektury. Tym razem została mi polecona książka Susanne Orosz - "Dlaczego mleko jest białe?", która jest zestawem historyjek dla ciekawskich dzieci. W tej pozycji książkowej dziecko może znaleźć odpowiedź na pytania: skąd się bierze groszek? gdzie rośnie czekolada? jak się robi chleb i ser?jak zrobić domek z lukru?

3 komentarze:

  1. O, gdybym była jeszcze dzieckiem na pewno, bym się z tych książeczek ucieszyła :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe książeczki dla mojego synka:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ta druga szczególnie interesująca - niebawem jak znalazł dla mojego bratanka ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger