poniedziałek, sierpnia 31, 2015

Wrzesień w kinie

Kiedy zbliża się wrzesień, kino na nowo rodzi się do życia, zapraszając na nowe premiery filmowe. Wrzesień zapowiada się całkiem ciekawie, dlatego poniżej przedstawiam film, które szczególnie zwróciły moją uwagę i będę chciała się z nimi zapoznać. Czy któraś z tych propozycji zwrócił Waszą szczególną uwagę?

 

PIEŚŃ SŁONIA*
Michael zabił swoją matkę, słynną śpiewaczkę operową. Wyrokiem sądu został zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Jest tam już ponad 5 lat. Nagle w niejasnych okolicznościach znika doktor Lawrence, który prowadził jego terapię. Dyrektor szpitala, doktor Green, postanawia przesłuchać Michaela. Ten zgadza się na współpracę, ale na własnych warunkach. Odkrywając kolejne sekrety wciąga doktora Greena w przebiegłą grę.NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO
Supertrio Meryl Streep (trzykrotna laureatka Oscara), Jonathan Demme (Oscar za "Milczenie owiec", "Filadelfia", "Rachel wychodzi za mąż") i Diablo Cody (Oscar za scenariusz do filmu "Juno") przedstawia historię starzejącej się gwiazdy rocka (Meryl Streep ), która w młodości porzuciła rodzinę na rzecz show biznesu. Teraz wraca na łono rodziny, a właściwie próbuje pozbierać jej szczątki. Nie jest przy tym pokorna i cierpliwa, tak jak współczująca nie jest jej rozwiedziona córka (Mamie Gummer).
 

MŁODOŚĆ
Najnowszy film Paolo Sorrentino, nagrodzonego Oscarem za "Wielkie piękno". W roli głównej Michael Caine jako słynny kompozytor, spędzający wraz z rodziną wakacje w luksusowym hotelu w Alpach. Przed laty postanowił, że nigdy więcej nic nie skomponuje oraz przestanie dyrygować. Niespodziewana wizyta wysłannika brytyjskiej Królowej, którego początkowo nie chce przyjąć ani wysłuchać, zmusi go do konfrontacji z najbliższymi oraz z własnym życiem.


EVEREST
Spektakularny thriller akcji oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. Wszystko działo się w maju 1996 r., kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. Film opowiada historię grupy ośmiorga himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla (Jason Clarke) próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwanie. "Everest" to film o granicach ludzkiej wytrzymałości - fizycznej i psychicznej.

 


W PIWNICY
Dokument przedstawia różne zajęcia, których lokatorzy budynku podejmują się w swoich piwnicach.
*zdjęcia i opisy filmów pochodzą z strony filmweb.pl

10 komentarzy:

 1. NIestety żaden z tych filmów mnie nie zainteresował, nie moje filmowe klimaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakie są Twoje filmowe klimaty?

   Usuń
 2. Może obejrzałabym "W piwnicy".Tylko ten mnie zainteresował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na niego z niecierpliwością. Bardzo lubię takie filmy, które obrazują rzeczywistość.

   Usuń
 3. "Młodość" to film dla mnie. Czekam z niecierpliwością. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem ciekawa, czy odniesie sukces :)

   Usuń
 4. "Młodość" to film dla mnie. Czekam z niecierpliwością. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie mam ochotę zobaczyć EVEREST.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też na niego czekam z niecierpliwością! :)

   Usuń
 6. ,,Pieśń słonia" oraz ,,Everest" najbardziej mnie interesują :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger