czwartek, października 22, 2015

Magazyn Employer Branding numer 2(9)/2015Magazyn Employer Branding nadal jest wydawany, prężnie się rozwija i ma się świetnie. Przyznajcie się - komu udało się zajrzeć choć do jednego numeru? Jakie są Wasze wrażenia po lekturze? Czy któryś z poruszanych tematów przez wydawcę zainteresował Was szczególnie?

Drugi numer kwartalnika wydanego w tym roku (ogólnie jest to już dziewiąty wydany numer) tradycyjnie podejmuje wiele ciekawych tematów, dotyczących zagadnień związanych z kreowaniem marki pracodawcy. Standardowo wyróżnię i przedstawię swoją opinię kilka z nich, które szczególnie mnie zaintrygowały.

 • wywiad Anny Tomczyk z prezesami firmy Marco - gliwickiej firmy, zajmującej się produkcją etykiet samoprzylepnych, folii ochronnych i uszczelek do maszyn. Z prawdziwą przyjemnością przeczytałam tę dość obszerną rozmowę, ponieważ firma nie jest mi obca, wiedziałam o jej istnieniu. Z ogromnym zaciekawieniem czytałam wypowiedzi prezesów dotyczących wartości, na których opiera się prowadzenie firmy, szacunku do pracowników, ich zaangażowaniu w wykonywaną pracę, korzyści pozapłacowe czy wspólne spędzanie wolnego czasu. Interesująco przebiega w firmie proces rekrutacji, albowiem największą uwagę zwraca się nie na wykształcenie czy doświadczenie zawodowe, ale na identyfikację z wartościami firmy, dopasowanie czy cechy osobowe. 
 • poradnik o intranecie w firmie - kiedy i w jakich firmach można go stosować? Jaka treść powinna się tam znaleźć i powinien go tworzyć? Jak zachęcić pracowników do aktywnego korzystania z tego narzędzia?
 • case study stworzone przez Izabelę Rzepka, które opowiada o zapraszaniu do firmy dzieci pracowników. Ma to na celu nie tylko organizację warsztatów czy czasu wolnego, ale również pokazanie im warunków w jakim pracują rodzice, czym się zajmują. Jednak najważniejszym celem takich przedsięwzięć jest pielęgnowanie polityki prorodzinnej.
 • wizyta w warszawskim biurze firmy Skanska - bardzo lubię ten element każdego wydania kwartalnika, dzięki czemu mogę porównywać różne biura, sposób ich aranżacji oraz wynikające z tego podejście do pracy i czasu wolnego pracowników.

5 komentarzy:

 1. Przyznam, że nie zaglądałam. Tematy bardzo ciekawe, tylko ja cierpię na deficyt czasu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam zdecydowanie ten sam problem - ciągły ubytek czasu... Nie zaglądałam do magazynu, ale może uda się nadrobić zaległość.

   Usuń
 2. Ze smutkiem stwierdzam, że jeszcze tego magazynu nie miałam okazji czytać :( ale obiecuję poprawę :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger