piątek, grudnia 02, 2016

"Ludzkie ciało" - Anne Royer. Wyjątkowa encyklopedia dla dzieci na prezent.


 
Autor: Anne Royer
Tytuł: "Ludzkie ciało"
Ilość stron: 96
Data wprowadzenia: 05.10.2016
Wydawnictwo: Olejesiuk


Poznawanie ludzkiego ciała to jeden z ulubionych tematów dzieci w wieku przedszkolnym, kiedy to zaczynają być coraz bardziej ciekawe świata, a wiąże się z tym mnóstwo pytań. Dotyczą one wielu aspektów związanych z ciałem człowieka, min. "dlaczego kicham?", "jak pracuje moje serce?", "a po co muszę myć zęby?" itp. Wielu rodziców jest zakłopotanych, kiedy pada pytanie dotyczące narządów płciowych czy tego, jak powstają dzieci. Ta publikacja z pewnością pomoże każdemu rodzicowi odpowiedzieć na pytania dziecka dotyczące tematu ludzkiego ciała. 

Encyklopedia podzielona jest na siedem rozdziałów:
 1. Mechanika ciała
 2. Mózg, centrum dowodzenia
 3. Pięć zmysłów
 4. Gdy ciało szwankuje
 5. Dbałość o ciało
 6. Etapy życia
 7. Nasze ciało


Każdy z rozdziałów zawiera informacje, zaspokajające ciekawość dzieci. Dla mnie ważne jest to, iż wiadomości zawarte w książce są dopasowane do poziomu wiedzy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nie jest to księga zawierająca wiedzę potrzebną do tego, aby ukończyć Uniwersytet Medyczny, a są to starannie wyselekcjonowane ciekawostki, które zaspokoją głód wiedzy małych Smyków.
 


Z książki możemy wyciągnąć informacje min. o komórkach człowieka, kobiecych i męskich hormonach, wrogach naszego ciała, chorobach genetycznych, podstawowej higienie ciała, pamięci, uczeniu się, potrzebie uprawiania sportu, dojrzewaniu i wiele innych


 Publikacja odpowie na pytanie: ile waży kręgosłup?, skąd się biorą w nosie kozy?, skąd się bierze mocz?, co to jest antybiotyk i jaką spełnia rolę w organizmie? oraz jak zmienia się ciało człowieka wraz z upływem lat?Książka zawiera wiele ilustracji. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że kolorowych obrazków jest więcej, aniżeli tekstu. Jest to wada czy zaleta? Moim zdaniem to zaleta, ponieważ mamy do czynienia z encyklopedią dla dzieci, a efekty skupiające wzrok małego Szkraba i przykuwające uwagę są zdecydowanie na plus. Publikacja wyróżnia się niezwykle pięknym wydaniem, na co zwróciłam uwagę od razu po otwarciu koperty. Powiem więcej - jest to jedna z najpiękniejszych publikacji dla dzieci jaką miałam okazję trzymać w rękach. Gruba i twarda okładka z pięknymi ilustracjami sprawia, iż jest to wspaniały pomysł na prezent, z którego ucieszy się każde dziecko. Piękne ilustracje, kolorowe czy nawet śmieszne grafiki powodują, że każdy Smyk spędzi wiele chwil z takim albumem. Przy tej książce można spędzić wiele rodzinnych wieczorów które poszerzą wiedzę naszych dzieci oraz miło spędzić czas czytając wiele ciekawostek, zgadując odpowiedzi na pytania oraz biorąc udział w quizach.  

Mój synek jest jeszcze za mały na tego typu książki. W chwili obecnej zaciekawiły go jedynie kolorowe obrazki. Z przyjemnością wrócę do tej publikacji za 2/3 lata kiedy pojawią się pierwsze pytania związane z ludzkim ciałem. 


Dziękuję wydawnictwu Olejesuk za przekazanie książki.

11 komentarzy:

 1. Świetny pomysł na prezent dla dziecka- np.gwiazdkowy ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Dzieciaki na pewno będą cię cieszyć! :)

   Usuń
 2. Dobra książka, super pomysł na prezent.

  http://wszystkococzytam.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę dobry pomysł na przyswajanie wiedzy przez małe dziecko ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żałuję, że za czasów mojej młodości nie było tak fantastycznych pozycji książkowych.

   Usuń
 4. Uwielbiam takie lektury, więc muszę rozejrzeć się za nią. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow, ale super. Dla dzieci to świetny prezent.

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie książki bardzo lubimy :-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger