poniedziałek, stycznia 09, 2017

Magazyn Employer Branding 2(13)2016
Ostatni raz wspomniałam Wam o moim ulubionym kwartalniku rok temu. Przez ten czas moje życie zeszło na inny tor, ale małymi kroczkami wracam do świata zawodowego, które przecież nie tak dawno było moją szaloną pasją! Z przyjemnością zrobiłam sobie kawę, okryłam się ciepłym kocem i zajrzałam do ostatniego numeru tego pisma. Jakie artykuły mnie najbardziej zaintrygowały?  • poradnik o różnicach międzypokoleniowych - czyli co robić, aby pracownicy z różnych pokoleń mogli ze sobą owocnie współpracować. Czy takowa współpraca jest w ogóle możliwa pomiędzy pokoleniem powojennym, iksami i igrekami? Autorka tekstu prezentuje kilka różnic, które powodują zamieszania w zespołach, w których występuje mieszanka pracowników ze względu na wiek. Ciekawe uwagi, porównania, sugestie. Dodatkowo Katarzyna Perłowska wyjaśnia w jaki sposób można zintegrować zespół pracowników wielopokoleniowych.
 • program stażowy - jakie są plusy i minusy takiego przedsięwzięcia dla pracodawcy? Co można uzyskać proponując młodym ludziom (najczęściej studentom lub absolwentom) staż? Czy program stażowy wpływa na markę pracodawcy? 
 • rekrutacja młodych mam do PZU - nie słyszałam o tej inicjatywie (nie ma co ukrywać - wypadłam ostatnio z obiegu), a tutaj proszę - taka akcja dla zdolnych i wielofunkcyjnych mam! Otóż PZU zorganizowało niedawno dzień otwarty dla mam, na które mogły przyjść ze swoimi pociechami. Głównym celem była prezentacja ofert pracy w firmie z możliwością bezpośredniego złożenia dokumentów aplikacyjnych, ale również możliwość integracji kobiet, wymiana doświadczeń i zabawa dla dzieci. 
 • rekrutacja programistów przez firmę Synergy Codes - miałam okazję przeprowadzić kilkadziesiąt rekrutacji na stanowiska programistyczne i były to jedne z najtrudniejszych działań jakie miałam okazję podejmować. Każda firma szukająca pracowników od kodu musi się mocno natrudzić. O swoich działaniach skierowanych do studentów i absolwentów kierunków informatycznych opowiada Katarzyna Deląg - Employer Branding Specialist.

Wyżej wymienione teksty oraz wiele innych znajdziecie TUTAJ.

5 komentarzy:

 1. Niezbyt często sięgam po magazyny. Czasem tylko po coś podróżniczego lub książkowego. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybyś miała ochotę poczytać o tematach pracowniczych to zachęcam.

   Usuń
 2. Nie czytałam nigdy tego magazynu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto do niego zajrzeć. Z pewnością znajdziesz jakiś tekst, który Cię zainteresuje :)

   Usuń
 3. Bardzo chętnie bym poczytała kilka rzeczy mnie zainteresowało szczególnie artykuł stazowy. Będę miała na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okrety Myśli , Blogger